Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Hugonówka dzieciom

Na tegoroczne wakacje Konstanciński Dom Kultury przygotował kilka propozycji dla najmłodszych. W soboty zaprasza na plenerowe spektakle, we wtorki i czwartki – na letnie warsztaty, a w środy – na filmowe poranki. Ponadto w dni powszednie w Hugonówce działa „Letnia wypożyczalnia zabawy”.

W wakacje mali konstancinianie nie będą narzekać na nudę. O liczne atrakcje, mimo epidemii koronawirusa, zadbał Konstanciński Dom Kultury. Dzieci mają w czym wybierać. 


Wakacyjne warsztaty

7 lipca wystartowały plenerowe warsztaty wakacyjne dla dzieci w wieku 7–10 lat. KDK zaprasza w każdy wtorek i czwartek w godz. 10.00–12.00 do Parku Zdrojowym przy Hugonówce. Koszt udziału w jednych zajęciach to 10 zł od osoby. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy pod nr. tel.: 519 134 179 (w godz. 11.00–17.00). Jest w czym wybierać:

  • warsztaty plastyczne „Mały kopista” (prowadzi Joanna Kania) – w ramach  zajęć uczestnicy będą  kopiowali, w różnych prostych technikach, znane obrazy mistrzów malarstwa. Każdy warsztat będzie miał swój motyw przewodni związany z konkretną epoką, stylem lub tematami malarskimi (pejzaż, portret czy abstrakcja). Wykorzystywane techniki: kolaż, wycinanka, rysunek;
  • warsztaty muzyczne „Przygoda z piosenką” (prowadzi Zofia Stefanowicz) – nauka piosenek, aktywne słuchanie muzyki, wykonanie instrumentów perkusyjnych, zgłębianie tajników świata muzyki;
  • warsztaty ruchowe „Raz, dwa, trzy podskocz Ty” (prowadzi Elżbieta Świątek) – zajęcia ruchowe wspierające koordynację wzrokowo-ruchowo-słuchową, kształtujące prawidłową postawę ciała oraz wspomagające rozwój społeczny dzieci. Na zajęciach dzieci będą się uczyły także prostego układu tanecznego.


Poranki filmowe dla dzieci

Przez całe wakacje zapraszamy najmłodszych widzów z opiekunami na kinowe poranki. Projekcje filmów i bajek będą odbywały się w sali widowiskowej KDK w każdą środę o godz. 11.00. Szczegóły dotyczące tytułów udzielane są bezpośrednio w recepcji KDK lub pod nr. tel.: 22 484 20 20. Wstęp jest bezpłatny. Pierwszy seans już 8 lipca. Uwaga! Obowiązują ograniczenia – maksymalna liczba uczestników jednego seansu to 84 osoby.


Letnia wypożyczalnia zabawy

6 lipca swoją działalność zainaugurowała „Letnia wypożyczalnia zabawy”, w której znajdziemy m.in. bule, megabierki, domino, gry zręcznościowe, kręgle i zestawy badmintona. Sprzęt można wypożyczać w godz. 12.00–18.00, po uiszczeniu kaucji zwrotnej w wysokości 10 zł (przed oddaniem należy go zdezynfekować). 


Spektakle dla dzieci

W sobotnie popołudnia na najmłodszych czekają spektakle plenerowe. Oto repertuar na lipiec:

  • Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści „Podwórko wyobraźni” (11.07);
  • Teatr Igraszka Wiślana opowieść (18.07);
  • Teatr Kamishibai Ogród niebios (25.07).

Początek zawsze o godz. 16.00.


Rygor sanitarny

Z uwagi na zagrożenie koronawirusem podczas wydarzeń będą przestrzegane niezbędne środki bezpieczeństwa. Liczba miejsc będzie ograniczona, teren zostanie wygrodzony, leżaki lub krzesełka będą ustawione w odpowiednich odstępach. Żeby wziąć udział w wydarzeniach, trzeba będzie przestrzegać wszystkich wymogów bezpieczeństwa, m.in. wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia, poddać się sprawdzeniu temperatury oraz zdezynfekować ręce. Regulamin oraz oświadczenie do wypełnienia znajdują się na stronie: www.konstancinskidomkultury.pl.


Galeria

Autor: KDK

2020-07-07

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer