Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Kończy się nabór wniosków

Poniedziałek (20 lipca) jest ostatnim dniem, w którym rolnicy chcący zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa. Wnioski przyjmują oddziały regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

O pomoc, która realizowana jest w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” z PROW2014–2020, może wystąpić rolnik posiadający gospodarstwo o powierzchni co najmniej 1 ha i nie większe niż 300 ha.


Na co dotacja?

Rolnicy mogą sfinansować z tego programu m.in. budowę studni i zbiorników; zakup maszyn i urządzeń do poboru, magazynowania, uzdatniania, odzyskiwania lub rozprowadzania wody, instalacji nawadniających i systemów do sterowania nawadnianiem.

Pomoc finansowa na jednego beneficjenta i jedno gospodarstwo wynosi maksymalnie 100 tys. zł, przy czym refundacji podlega 50 proc. kosztów poniesionych na realizację inwestycji (60 proc. w przypadku młodego rolnika). Minimalny poziom kosztów inwestycji musi być wyższy niż 15 tys. zł.


Składanie wniosków

Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR. Można je składać do 20 lipca 2020 r. – osobiście, drogą elektroniczną lub rejestrowaną przesyłką pocztową. Więcej informacji:  

  • na portalu internetowym – www.arimr.gov.pl
  • pod numerem bezpłatnej infolinii – tel. 800 38 00 84,
  • w punktach informacyjnych w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych ARiMR.

Autor: ARiMR

2020-07-20

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer