Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Opieka wytchnieniowa – nabór wniosków

Opieka wytchnieniowa to wsparcie dla rodziców oraz opiekunów dzieci i osób niepełnosprawnych. Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna mogą uzyskać taką pomoc za pośrednictwem Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Właśnie ruszył nabór wniosków do tegorocznej edycji programu.

Powiat piaseczyński kontynuuje realizację programu „Opieka wytchnieniowa”. Jest on skierowany do członków rodziny lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności i obejmuje specjalistyczną pomoc psychologiczną, terapeutyczną oraz wsparcie w zakresie nauki pielęgnacji, rehabilitacji i dietetyki.

W powiecie piaseczyńskim opieka wytchnieniowa, jako specjalistyczna pomoc, jest realizowana przez Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej, który właśnie rozpoczął nabór wniosków do tegorocznej edycji programu. Wsparcie będzie udzielane na terenie domu osoby zgłoszonej lub na terenie POIK w Górze Kalwarii lub w Mrokowie, a w razie potrzeby także na terenie placówek pomocy społecznej zlokalizowanych najbliżej miejsca zamieszkania danej osoby lub online.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Piasecznie.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-07-27

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer