Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Prom wrócił na Wisłę w Gassach

Od wtorku (7 lipca) znów można korzystać z przeprawy promowej w Gassach. Kursowanie statku było wstrzymane z uwagi na wysoki stan wody w Wiśle. Teraz wszystko wróciło do normy.

Prom między konstancińskim a karczewskim brzegiem Wisły nie kursował od 24 czerwca. Wszystko przez falę wezbraniową przechodzącą przez powiat piaseczyński. Pod wodą znalazła się m.in. betonowa ostroga w porcie w Gassach. Teraz wszystko wróciło do normy, a przeprawa – jak informuje jej operator – od wtorku (7 lipca) wznowiła działanie. Ta wiadomość z pewnością ucieszy kierowców, którzy w drodze do Otwocka, chętnie korzystają z tego skrótu.


Godziny kursowania i cennik

W dni powszednie (do 31 sierpnia) prom kursuje od godz. 6.00 do 20.00, w soboty – w godz. 8.00–20.00, a w niedziele i święta – od godz. 9.00 do godz. 20.00. Za przeprawę jednej osoby zapłacimy 3 zł (dzieci do 7 lat bezpłatnie). Do tego należy doliczyć środek transportu, którym się poruszamy: rower – 2 zł, motocykl – 5 zł, samochód osobowy – 9 zł, samochód dostawczy (do 3,5 t) – 12 zł, samochód dostawczy (powyżej 3,5 t) – 15 zł. Dodatkowo zapłacimy jeszcze za przyczepkę: małą – 5 zł, dużą – 9 zł. 


Więcej informacji

Operator przeprawy liczy, że warunki atmosferyczne pozwolą na jego funkcjonowanie aż do końca listopada. Uwaga! Poza sezonem obowiązują inne rozkłady kursowania promu. Więcej informacji można znaleźć na Facebooku: Prom Gassy–Karczew.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-07-09

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer