Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Superkoderzy w „piątce”

Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 5 w Konstancinie-Jeziornie znalazła się w gronie 140 placówek, w których od nowego roku szkolnego będzie realizowany program edukacyjny #SuperKoderzy. Na uczniów czekają zajęcia rozwijające m.in. kreatywność i umiejętność logicznego myślenia.

#SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange przeznaczony dla uczniów klas 4–8. Jego celem jest nauka podstaw programowania i robotyki, nie tylko na informatyce, ale także na lekcjach matematyki, techniki, przyrody, historii, fizyki, muzyki, języka polskiego, niemieckiego czy angielskiego. Program rozwija kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole.


Niebanalne zajęcia

Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 5 w Konstancinie-Jeziornie znalazł się w gronie 140 szczęśliwców, którzy będą realizować ten program. Od września na dzieci i młodzież czekają niebanalne zajęcia. Uczniowie, zgodnie z wybraną przez szkołę ścieżką edukacyjną pn. „Robo-matematycy”, będą tworzyć m.in. grę matematyczną i programować mBoty. Dowiedzą się też, że nowe technologie to nie tylko rozrywka i gry, ale także możliwość zdobywania umiejętności, które będą bardzo przydatne w przyszłości. Nowe kompetencje zyskają także nauczyciele, a placówka grant na zakup sprzętów. Gratulujemy!

Autor: Patryk Siepsiak

2020-07-03

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer