Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Weekendowy rozkład jazdy

Relaks, świeże powietrze i sporo kulturalnych atrakcji. Nadchodzący weekend warto spędzić w Konstancinie-Jeziornie. Czekają m.in. kino plenerowe, teatr dla dzieci i koncert muzyki włoskiej. Zapraszamy.


Kino plenerowe na leżakach

W piątek (24 lipca) o godz. 21.45 Konstanciński Dom Kultury zaprasza na kolejny wieczór z kinem plenerowym na leżakach. Tym razem zostanie wyświetlona obsypana nagrodami „Zimna wojna” (reż. Paweł Pawlikowski). Wstęp na seans jest bezpłatny. Ze względów bezpieczeństwa liczba miejsc jest ograniczona, teren pokazów został wygrodzony, a leżaki będą ustawione w odpowiednich odstępach. Żeby wziąć udział w wydarzeniu trzeba będzie przestrzegać wszystkich wymogów bezpieczeństwa. Szczegóły na stronie: konstancinskidomkultury.pl.


Teatr dla dzieci

W sobotę (25 lipca) o godz. 16.00 na deskach sceny plenerowej domu kultury wystąpi Teatr Kamishibai. Jest on wyjątkowy, bo łączy ze sobą obraz z tekstem. Uruchamia wyobraźnię i kreatywność uczestników. Uczy umiejętności opowiadania, czytania na głos, tworzenia własnych historii i rysowania. Najmłodsi widzowie będą mogli uczestniczyć w spektaklu pt. „Ogród niebios”, po którym odbędą się warsztaty o Japonii. Dzieci m.in. przygotują „pałeczkową” orkiestrę oraz zatańczą z wachlarzami. Wstęp jest wolny. Obowiązuje reżim sanitarny. Szczegóły na stronie: konstancinskidomkultury.pl.


Spotkanie z Aleksandrem Ryszką

W sobotę (25 lipca) o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z artystą Aleksandrem Ryszką, który oprowadzi po wystawie malarstwa pt. „Mapa pamięci”. Uwaga! Z uwagi na ograniczenia, w galerii jednocześnie będzie mogło przebywać tylko 12 osób. Obowiązują zapisy: nr tel. 22 484 20 20 lub e-mail: biuro@konstancinskidomkultury.pl.


Rysujemy Hugonówkę

W niedzielę (26 lipca) w godz. 10.00–18.00 odbędzie się jednodniowy plener, podczas którego jego uczestnicy zmierzą się z architekturą Hugonówki oraz zjawiskowym pejzażem pobliskiej rzeki Jeziorki i Parku Zdrojowego. Podczas warsztatów nauczą się podstaw mierzenia proporcji (jak na płaszczyźnie pokazać bryłę budynku), kompozycji oraz poznają technikę rysowania węglem. KDK zapewnia sztalugi plenerowe, deski, papier o wym. 100x70 cm oraz przybory do rysowania (węgiel, gumki). Farby (dla chętnych) należy przynieść we własnym zakresie. Zajęcia są przeznaczone dla dorosłych i młodzieży w wieku 14+. Ich koszt to 150 zł (płatne na miejscu przed zajęciami). Liczba miejsc jest ograniczona (10 osób). Zapisy: info@pracowniaslomczyn.pl lub pod nr. tel.: 693 331 689. Warsztaty poprowadzi Aleksander Ryszka – artysta malarz, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.


Melodie słonecznej Italii

Także w niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy na koncert „Una notta a Napoli”. Będzie to sentymentalna podróż do słonecznej Italii, do pieśni neapolitańskich i włoskich. W altanie przed Hugonówką (ul. Mostowa 15) wystąpią Chris Schittulli – francuski wokalista o włoskich korzeniach, który ma niepowtarzalną sceniczną charyzmę oraz wyjątkowy głos, a także Witold Cisło – wybitny kompozytor, producent i multiinstrumentalista. Wstęp wolny. Szczegóły na stronie: konstancinskidomkultury.pl.


Polecamy

Autor: KDK

2020-07-24

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer