Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Bezpłatny pobyt w izolatorium

Uzdrowisko Konstancin-Zdrój stworzyło w swoich dwóch obiektach izolatoria. Na pacjentów z COVID-19 lub z podejrzeniem zakażenia czekają komfortowe pokoje z łazienkami, wyżywieniem i opieką wykwalifikowanego personelu. Za pobyt w takim miejscu płaci Narodowy Fundusz Zdrowia.

Dwa obiekty sanatoryjne – przed pandemią wypełnione kuracjuszami, przebywającymi na turnusach rehabilitacyjnych i uzdrowiskowych – dziś przeznaczone są na izolatoria. Mogą w nich zamieszkać osób, które nie wymagają hospitalizacji, ale nie mogą z różnych przyczyn przebywać w kwarantannie domowej. W komfortowych warunkach hotelowych, z dozorem pielęgniarsko-lekarskim pacjenci z COVID-19 o łagodnym lub bezobjawowym przebiegu choroby, a także ci, u których podejrzewa się zakażenie i które czekają na wynik testu, mogą bezpłatnie odbyć izolację. Wymagane jest tylko skierowanie na piśmie od lekarza lub państwowego inspektora sanitarnego.


Kwarantanna poza domem 

Nawet łagodny przebieg choroby sprawia, że pacjenci z COVID-19 są osłabieni i często wymagają opieki, której ciężar podczas domowej izolacji spoczywa na rodzinie i najbliższych. To zaś powoduje ryzyko kolejnych zakażeń. Pobyt w izolatorium w Konstancinie-Jeziornie chroni bliskich pacjenta przed zakażeniem, a co za tym idzie, minimalizuje wzrost nowych infekcji. Izolatoria pozaszpitalne odciążają także szpitale – do izolatoriów trafiają również pacjenci ze szpitalnych oddziałów, którzy nie mają już objawów COVID-19, ale wciąż nie otrzymali dwóch negatywnych wyników testów i nie mogą wrócić do domu, zajmując miejsce bardziej potrzebującym hospitalizacji.


Pod opieką

W konstancińskim izolatorium pacjenci mają zapewnioną opiekę pielęgniarki, a lekarz specjalista na bieżąco ocenia ich stan zdrowia. Co istotne, w razie jego pogorszenia, personel medyczny może podjąć decyzję o przeniesieniu pacjenta do szpitala zakaźnego lub szpitala z oddziałem zakaźnym. Współpraca Uzdrowiska Konstancin-Zdrój ze szpitalami „covidowymi” i zapewnienie transportu na oddział zakaźny wzmacnia poczucie bezpieczeństwa pacjentów, niepokojących się o rozwój choroby.


Pacjent nie płaci za pobyt

W Uzdrowisku Konstancin-Zdrój pacjenci mają nie tylko zapewnioną profesjonalną opiekę, ale także komfortowe warunki pobytu z trzema posiłkami dziennie. Uzdrowisko dysponuje 80 miejscami, przeznaczonymi na pozadomową kwarantannę. Pacjenci mogą korzystać również z hotelowych udogodnień, takie jak telewizor czy wi-fi. Najczęściej kwaterowani są w osobnych pokojach (wyjątkiem mogą być np. pacjenci, którzy są dla siebie osobami bliskimi), co zapewnia im pełną prywatność, a osobom bezobjawowym czy o bardzo łagodnym przebiegu choroby, także np. możliwość pracy zdalnej. Pacjent nie może jednak opuszczać pokoju, całkowicie zakazane są także odwiedziny. Pobyt w izolatorium w całości refunduje Narodowy Fundusz Zdrowia.


Doskonały klimat

Osobom odbywającym kwarantannę w Konstancinie-Jeziornie sprzyja uzdrowiskowy charakter miejsca. Kompleks lasów sosnowych i złoża solanki tworzą wyjątkowy mikroklimat uzdrowiska, który ma prozdrowotne właściwości również dla osób, które już przeszły chorobę COVID-19. Dla ozdrowieńców Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, jako jedna z niewielu prywatnych placówek, przygotowała program rehabilitacyjny, mający na celu zniwelowanie pochorobowych powikłań i ogólne wzmocnienie organizmu. Rehabilitacja osób po COVID-19 oparta jest nie tylko na specjalistycznych badaniach i indywidualnie dobranych zabiegach (w tym tlenoterapii, inhalacji), ale także wsparciu psychologa, które pomoże odzyskać równowagę psychiczną po pobycie w szpitalu czy obowiązkowej izolacji.


Więcej informacji

Wszystkie niezbędne informacje dla pacjentów, a także wzór skierowania znaleźć można na stronie internetowej uzdrowiska: uzdrowisko-konstancin.pl (link otwiera się w nowym oknie).

Autor: Informacja prasowa

2020-11-27

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer