Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Głosowanie przedłużone do końca roku

Gmina Konstancin-Jeziorna wciąż jeszcze może wygrać maszt z flagą Polski. Głosowanie w akcji „Pod biało-czerwoną” zostało przedłużone do końca grudnia. Do zwycięstwa brakuje już niewiele – 117 głosów.

„Pod biało-czerwoną” to ogólnopolski projekt organizowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwo Cyfryzacji. Zakłada on sfinansowanie zakupu masztów i flag dla każdej gminy w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu (na gminę przypada 1 masz i 1 flaga narodowa). Wystarczy zebrać regulaminową liczbę głosów poparcia.


Pół tysiąca głosów

W przypadku Konstancina-Jeziorny wygraną zapewni minimum 500 głosów – takie są warunki dla gmin z liczbą mieszkańców od 20 do 100 tys. Jeśli zagłosuje odpowiednia liczba osób to masz i flaga trafią do sołectwa Piaski, które wyszło z inicjatywą udziału w akcji.


Cel coraz bliżej

Pierwotnie głosowanie miało się zakończyć 11 listopada – w Narodowe Święto Niepodległości. Zostało ono jednak przedłużone do końca roku (31 grudnia 2020 r. do godz. 23.59). Tak więc gmina Konstancin-Jeziorna ma jeszcze szansę na wygraną. Cel jest coraz bliżej. Do zwycięstwa brakuje już tylko 117 głosów (stan na: 18 listopada).


Głosowanie online

Głos poparcia oddajemy przez internet. Wystarczy wypełnić ankietę dostępną na stronie: bialoczerwona.www.gov.pl (link otwiera się w nowym oknie). Formularz jest bardzo krótki: musimy w nim podać swoje imię i nazwisko, adres e-mail oraz wskazać gminę, która ma otrzymać masz z flagą – tutaj wybieramy gminę miejsko-wiejską Konstancin-Jeziorna. I to wszystko.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-11-18

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer