Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Inwentaryzacja przedłużona

Do 10 grudnia przedłużona została inwentaryzacja źródeł ciepła w gminie Konstancin-Jeziorna. Publikujemy również sprostowanie błędu merytorycznego, który wkradł się do ulotki informacyjnej, dystrybuowanej wśród mieszkańców.

W gminie Konstancin-Jeziorna od 22 października trwa kompleksowa inwentaryzacja źródeł ciepła. Mieszkańcy w specjalnych ankietach deklarują, jakich źródeł ciepła używają w swoich gospodarstwach domowych czy lokalach handlowo-usługowych. Teraz na ich wypełnienie jest więcej czasu. Termin prowadzonego spisu kotłów centralnego ogrzewania został przedłużony do 10 grudnia. Szczegóły w artykule Trwa inwentaryzacja źródeł ciepła (link otwiera się w nowym oknie).


Sprostowanie

Ponadto informujemy, iż w opublikowanej ulotce dotyczącej inwentaryzacji źródeł ciepła pojawił się błąd merytoryczny dotyczący możliwości spalania węgla brunatnego i tzw. węgla czeskiego w przydomowych kotłowniach. W związku z powyższym pragniemy sprostować błędne informacje wskazując, iż zgodnie z uchwałą antysmogową obowiązującą na terenie województwa mazowieckiego od 1 lipca 2018 r. nie wolno spalać w kotłach, piecach
i kominkach:

  • mułów i flotokoncentratów węglowych oraz mieszanek produkowanych z ich wykorzystaniem;
  • węgla brunatnego oraz paliw stałych produkowanych z wykorzystaniem tego węgla;
  • węgla kamiennego w postaci sypkiej o uziarnieniu 0–3 mm;
  • paliw zawierających biomasę o wilgotności w stanie roboczym powyżej 20% (np. mokrego drewna).

Informacja ta została poprawiona na dystrybuowanych przez Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna materiałach promocyjnych dotyczących realizacji inwentaryzacji źródeł ciepła w ramach konkursu MIWOP 2020. Poniżej załączamy aktualną ulotkę, która zawiera również informację o wydłużonym czasie realizacji spisu kotłów centralnego ogrzewania.


Do pobrania

Autor: OŚiR

2020-11-25

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer