Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Kolejny sezon rowerowy dobiega końca

Kolejny sezon Konstancińskiego Roweru Miejskiego dobiega końca. Poniedziałek (30 listopada) jest ostatnim dniem w tym roku, w którym można wypożyczyć jednoślady. Później rowery trafią do garażu operatora, gdzie przejdą konserwację i przeczekają zimę. Wrócą na konstancińskie ulice wiosną.

Konstanciński Rower Miejski działa od sześciu lat. Mieszkańcy gminy oraz turyści odwiedzający jedyne uzdrowisko na Mazowszu mogą korzystać z sześciu stacji, w których wypożyczą jednoślad. Są one zlokalizowane w głównych punktach miasta: 

  • Klarysew – ul. Warszawska (obok skrzyżowania z ul. Mirkowską);
  • Mirków – ul. Mirkowska (przy Bibliotece Publicznej);
  • Grapa – ul. Wilanowska (parking przy Poczcie Polskiej);
  • Park Zdrojowy – główna aleja wejściowa do parku – od ul. Piłsudskiego);
  • Skolimów – ul. Prusa (skrzyżowanie z ul. Rycerską);
  • Stary ratusz – ul. Warszawska 32.


Podsumowanie sezonu

W tegorocznym sezonie miejskie rowery były wypożyczane blisko 12 tys. razy. Najwięcej osób skorzystało z nich w sierpniu (3425 wypożyczeń), w lipcu (2395 wypożyczeń) i we wrześniu (2280 wypożyczeń), a najmniej w kwietniu (0 wypożyczeń), co spowodowane było pandemią koronawirusa i czasowym wyłączeniem systemu z użytkowania, oraz w listopadzie (236 wypożyczeń). W ciągu ostatnich 9 miesięcy do systemu KRM przystąpiło 356 nowych użytkowników, a wypisało się z niego 20 osób.


Nowy przetarg

Poniedziałek (30 listopada) jest ostatnim dniem w tym roku, w którym możemy wypożyczyć KRM, mamy na to czas do północy. Później rowery trafią do garażu operatora, gdzie przejdą konserwację i przeczekają zimę. Wrócą na konstancińskie ulice wiosną 2021 r.

W przyszłym roku, z uwagi na kończącą się umowę z obecnym operatorem – Nextbike Polska, gmina ogłosi nowy przetarg. Wyłoni on firmę, która w kolejnym sezonie będzie administrowała konstancińskimi wypożyczalniami.

Autor: Agnieszka Jarzębska-Isio

2020-11-30

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer