Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Bezpieczne ferie ze strażą miejską

Ferie zimowe upłynęły uczniom na beztroskiej zabawie. O to, aby była ona bezpieczna zadbała Straż Miejska w Konstancinie-Jeziornie. Mundurowi prowadzili m.in. działania prewencyjne i edukacyjne.


W parku i na placach zabaw

W ramach działań pn. „Bezpieczne ferie 2020”, trwających od 10 do 23 lutego, konstancińscy strażnicy codziennie patrolowali okolice placówek oświatowych, kulturalnych i sportowych organizujących zajęcia dla dzieci. Mundurowych można było spotkać również w pobliżu miejskiego lodowiska w Parku Zdrojowym. Na cenzurowanym były też miejsca spotkań osób nieletnich, m.in. place zabaw, ogródki działkowe, salony gier zręcznościowych i rejony osiedli mieszkaniowych. 


Mandaty i pouczenia

– Działania te miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży oraz zapobiegnięcie zjawiskom demoralizacji nieletnich – mówi Stanisław Grudzień, komendant Straży Miejskiej w Konstancinie-Jeziornie. – Podejmowaliśmy zdecydowane kroki wobec m.in. osób nietrzeźwych lub spożywających alkohol w miejscach publicznych oraz kierowców nieprawidłowo parkujących swoje samochody.

Mundurowi wystawili 21 wezwań i 15 pouczeń oraz nałożyli 24 mandaty na łączną kwotę 2,4 tys. zł. – Na szczęście nie odnotowaliśmy przypadków braku opieki nad nieletnimi – dodaje komendant. – Nie było też interwencji w sprawie pozostawiania dzieci w sytuacjach zagrażających ich życiu lub zdrowiu.


Edukacja najmłodszych

Straż nie zapomniała również o edukacji. Strażnicy odwiedzili półkolonie organizowane w Szkole Podstawowej nr 1, gdzie udzielili cennych rad dotyczących bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Na spotkaniu z dzieci przypomnieli również o zasadach wzywania pomocy i numerach telefonów alarmowych oraz uczyli, jak należy się zachować w sytuacji, gdy są zaczepiane przez nieznajomego. Mundurowi mieli też dla każdego upominki w postaci kolorowanki i gry planszowej. – Uczniowie wypoczywali, a my czuwaliśmy, aby ferie przebiegały dla nich beztrosko – podsumowuje Stanisław Grudzień.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-02-24

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer