Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Ferie zimowe dobiegają końca

Tegoroczne ferie zimowe dobiegają końca. Uczniowie wypoczywający w naszej gminie nie mieli powodów do narzekania na nudę. O atrakcje dla dzieci zadbali Konstanciński Dom Kultury, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Szkoła Podstawowa nr 1.


Kulturalne ferie

W pierwszy tygodniu ferii, od 10 do 14 lutego, Konstanciński Dom Kultury zaprosił dzieci w wieku od 6 do 10 lat na warsztaty. Ich uczestnicy własnoręcznie wykonywali i wypełniali skarbami tajemnicze pudełka. Zajęcia prowadziły Jolanta Łaba i Marta Wieremiejuk-Łęcka z KDK. Była też wyprawa do kina. 


Na sportowo

Sportowa „Zima w mieście” wystartowała 10 lutego. W pierwszym tygodniu ferii na zajęcia organizowane przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie uczęszczało 45 dzieci, a w drugim – 30. W ramach akcji uczniowie poznają popularne dyscypliny sportowe. Jest też czas na gry, zabawy i zajęcia przy muzyce. Ponadto dzieci biorą udział w konkursach m.in. na najfajniejszą pidżamę i na najśmieszniejszy dowcip oraz w turniejach sportowych. Na lodowisku uczą się jeździć na łyżwach. Nad ich bezpieczeństwem czuwają wykwalifikowani instruktorzy. Sportowa „Zima w mieście” potrwa do 21 lutego.


Półkolonie w szkole

Półkolonie dla 50 dzieci w pierwszym tygodniu ferii zorganizowała z kolei Szkoła Podstawowa nr 1 przy ul. Wojewódzkiej. Nie było mowy o nudzie. Na początek uczniów odwiedzili  strażnicy miejscy, którzy przypominali o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Dla utrwalenia wiadomości każde dziecko otrzymało poradnik bezpiecznej i dobrej zabawy z grą planszową. Ale to był dopiero przedsmak tego, co szkoła przygotowała na kolejne dni. Wizyta w fabryce lizaków i kinie, wyjazd na basen, wycieczka na wystawę budowli z klocków Lego na PGE Narodowym czyzabawy w parku trampolin w Warszawie – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na dzieci.

Na terenie szkoły odbywały się także zajęcia w nowej hali sportowej, gry i zabawy w kącikach zainteresowań w nowocześnie wyposażonej świetlicy. Dzięki wiosennej aurze dzieci mogły również spędzać czas na świeżym powietrzu. Energii do całodziennej zabawy dodawały im pożywne i smaczne posiłki ze szkolnej stołówki.


Galeria zdjęć

(fot. KDK, GOSiR i SP nr 1)

Autor: Patryk Siepsiak

2020-02-19

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer