Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

KRUS zaprasza do konkursu plastycznego

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zachęca uczniów szkół podstawowych do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym. W tym roku przebiega on pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”.


Cel konkursu

To już 10. edycja konkursu organizowanego przez KRUS, którego celem jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.


Zadanie konkursowe

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu przez dziecko pracy plastycznej, dowolną techniką, w formacie A3 na temat zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników związanych z obecnością w gospodarstwie zwierząt gospodarskich. Liczy się pomysł i wykonanie pracy plastycznej najtrafniej oddającej hasło konkursowe „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”. Praca powinna być wykonana indywidualnie przez uczestnika konkursu z materiałów trwałych, gwarantujących odporność na zniszczenie w czasie transportu i przechowywania. Uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę.


Przebieg konkursu

W województwie mazowieckim konkurs przebiega w dwóch etapach: powiatowym i wojewódzkim. Prace plastyczne laureatów trzech pierwszych miejsc etapu wojewódzkiego wezmą udział w eliminacjach ogólnopolskich. Na laureatów czekają nagrody rzeczowe.

Na każdym etapie konkursu prace oceniane będą w podziale na dwie kategorie wiekowe (kl. 0–III i IV–VIII), według kryteriów: zgodność z tematyką konkursu i jej trafne przedstawienie, oryginalność, pomysłowość w zobrazowaniu przesłania konkursu oraz walory estetyczne pracy.


Spotkania w szkołach

W szkołach zainteresowanych przeprowadzeniem konkursu istnieje możliwość organizacji spotkań z przedstawicielem KRUS, który zwróci uwagę dzieci na niebezpieczne czynności i sytuacje, związane z obecnością w gospodarstwie zwierząt, wykorzystując przy tym narzędzia multimedialne: kurs e-learningowy „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy” oraz film edukacyjny pt. „Gra o zdrowie i bezpieczeństwo”.


Zgłoszenie udziału

Szkoły, których uczniowie chcą wziąć udział w konkursie, powinny skontaktować się z najbliższą jednostką terenową KRUS, gdzie uzyskają niezbędne informacje na temat organizacji eliminacji. Termin nadsyłania prac konkursowych do PT KRUS za pośrednictwem szkół upływa 28 lutego 2020 r.

Więcej informacji można uzyskać w Placówce Terenowej KRUS w Piasecznie (ul. Ludowa 7, tel. 22 737 54 17, e-mail: piaseczno@krus.gov.pl).


Do pobrania

Autor: Materiały prasowe KRUS

2020-02-10

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer