Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

O bezpieczeństwie z nowym komendantem

W miniony czwartek (20 lutego) Kazimierz Jańczuk, burmistrz Konstancina-Jeziorny, gościł w Urzędzie Miasta i Gminy, podinsp. Pawła Krauza, pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie. Spotkanie było okazją do zapoznania się władz gminnych z nowym szefem mundurowych.


O bezpieczeństwie mieszkańców

W spotkaniu Kazimierza Jańczuka z nowym szefem piaseczyńskiej policji uczestniczyli także zastępcy burmistrza – Ryszard Machałek i Dariusz Zieliński oraz nadkom. Marek Kruszewski, zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Konstancinie-Jeziornie. Wizyta podinsp. Pawła Krauza w magistracie była okazją do rozmowy m.in. o dalszej wzajemnej współpracy między samorządem a Komendą Powiatową Policji na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy.


Kariera zawodowa

Podinsp. Paweł Krauz obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie pełni od 10 lutego. Nowy szef mundurowych pracuje w Policji od 1996 r. Karierę zawodową zaczynał w powiecie wołomińskim, gdzie pracował na stanowiskach wykonawczych: w zespole patrolowo-interwencyjnym, rewirze dzielnicowych a następnie w ogniwie kryminalnym. Pełnił też stanowiska kierownicze. Był kierownikiem ogniwa i referatu oraz zastępcą komendanta komisariatu. 


Z Pruszkowa do Piaseczna

Od 2010 r. podinsp. Paweł Krauz związany jest ze stołeczną policją. W Komendzie Rejonowej Policji Warszawa IV tworzył, a następnie kierował Wydziałem Patologii i Nieletnich. Od kwietnia 2011 r. zajmował stanowisko zastępcy Komendanta Komisariatu Policji Warszawa-Bemowo, gdzie nadzorował pion kryminalny. W 2013 r. został Komendantem Komisariatu Warszawa-Ursynów. Od 25 października 2018 r. pełnił obowiązki pierwszego zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Pruszkowie. Kilka miesięcy później, 7 marca 2019 r., został nim mianowany. W lutym br. trafił do KPP w Piasecznie.

Autor: Anna Bakalarczyk

2020-02-21

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer