Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Opacz gospodarzem dożynek gminnych

Sołectwo Opacz będzie gospodarzem tegorocznych dożynek gminy Konstancin-Jeziorna. Za plony podziękujemy 6 września. W programie m.in. konkurs na najpiękniejszy wieniec, turniej sołectw, wyróżnienia dla rolników, występy lokalnych artystów oraz muzyczna zabawa.


Powrót do Opaczy

Gminne dożynki po blisko 10 latach powracają do Opaczy, ostatnie święto plonów odbyło się tam 22 sierpnia 2010 r. Sołectwo – jako jedyne z naszej gminy – wyraziło w tym roku chęć współorganizacji tego wydarzenia wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Tę kandydaturę pozytywnie zaopiniowała Komisja Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny i to właśnie w Opaczy będziemy się bawić 6 września.


W rytmie disco

W programie imprezy znajdą się m.in. występy lokalnych zespołów, liczne gry i animacje dla dzieci, warsztaty artystyczne oraz zabawa w rytmie disco. Będą też turniej sołectw i konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Tradycyjnie, jak co roku, zaprosimy też twórców ludowych, przedsiębiorców, koła gospodyń wiejskich, producentów rolnych oraz firmy i instytucje, do skorzystania z możliwości prezentacji oraz sprzedaży wyrobów na własnych stoiskach handlowych.


Żniwne Święto

Co ciekawe, sołectwo Opacz było gospodarzem dożynek także w 1935 r. „Żniwne Święto” zorganizowało 1 września Koło Związku Młodzieży Wiejskiej Rzeczypospolitej Polskiej. O tym, jak ono wówczas wyglądało, można przeczytać na portalu historycznym: okolicekonstancina.pl.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-02-27

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer