Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Uczniowie z wizytą w ratuszu

W czwartek (6 lutego) konstanciński ratusz odwiedzili ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3. W trakcie swojej wizyty uczniowie zapoznali się z pracą urzędu oraz funkcjonowaniem samorządu gminnego. Młodzież spotkała się również z Dariuszem Zielińskim, zastępcą burmistrza.


Czwartkowa wizyta w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna została zorganizowana w ramach szkolnej lekcji wiedzy o społeczeństwie i zajęć z doradztwa zawodowego. Przewodnikiem uczniów po ratuszu była Magdalena Gołębiowska, kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia UMiG.


Lekcja o samorządzie

Młodzież z „trójki” swoją wycieczkę po magistracie rozpoczęła od sali posiedzeń i spotkania z Dariuszem Zielińskim, zastępcą burmistrza gminy, który przybliżył zasady funkcjonowania samorządu. Uczniowie z zaciekawieniem wsłuchiwali się w przekazywane informacje dotyczące m.in. demografii i historii Konstancina-Jeziorny oraz realizowanych inwestycji.
– Ważnym potencjałem naszej gminy są jej mieszkańcy
– podkreślił Dariusz Zieliński. – Ich wkład w jej rozwój jest nieoceniony.
Na zakończenie spotkania uczniowie zostali obdarowani gminnymi gadżetami promocyjnymi. 


Rozmowy z kierownikami

Kolejnym punktem czwartkowej wizyty było zwiedzanie ratusza. Uczniów przyjęła Bożena Pindelska, sekretarz gminy, która wyjaśniła m.in. na czym polega dostęp obywateli do informacji publicznej. O tajnikach pracy magistratu mówili też kierownicy odwiedzanych przez młodzież komórek organizacyjnych UMiG, m.in. Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej czy Wydziału Gospodarki Nieruchomościami. 


Galeria zdjęć

Autor: Anna Bakalarczyk

2020-02-06

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer