Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

W ferie tężnia czynna codziennie

Z leczniczych i prozdrowotnych właściwości konstancińskiej tężni solankowej można korzystać również zimą. W ferie, czyli od 10 do 23 lutego obiekt czynny jest codziennie w godz. 10.00–15.00.

Tężnia solankowa jest uzdrowiskowym sercem Parku Zdrojowego w Konstancinie-Jeziornie. To jeden z najstarszych tego typu obiekt w Polsce, działa nieprzerwanie od ponad 40 lat.


Właściwości lecznicze

Solanka, wydobywana z położonego nieopodal odwiertu, dzięki 7,5% stężeniu zawartych w niej minerałów posiada właściwości lecznicze. Powietrze wokół tężni, w wyniku parowania solanki, tworzy mikroklimat zbliżony do nadmorskiego. Minerały w nim zawarte, wspomagają odbudowę i regenerację błony śluzowej górnych dróg oddechowych, korzystnie wpływają na układ nerwowy oraz ogólną odporność organizmu. Szczególnie istotne dla zdrowia są pierwiastki jod, brom, wapń oraz magnez.


W ferie czynna codziennie

Z leczniczych i prozdrowotnych właściwości konstancińskiej tężni można korzystać niemal przez cały rok, również zimą. Obiekt w okresie ferii (od 10 do 23 lutego) otwarty jest codziennie od godz. 10.00 do 15.00, o ile pozwalają na to warunki pogodowe i temperatura powietrza nie spada poniżej -5°C.

Ceny biletów w okresie zimowym (grudzień–marzec):

  • bilet normalny – 10 zł/os.,
  • bilet ulgowy – 6 zł/os.,
  • bilet wycieczkowy – 6 zł/os.,
  • bilet rodzinny (2+1) – 20 zł,
  • bilet rodzinny (2+2) – 25 zł.

Uwaga! Tężnia w okresie zimowym, poza feriami, czynna jest tylko w weekendy.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-02-11

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer