Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Zbiórka książek dla polskiej szkoły

Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna prowadzi zbiórkę nowych, nieużywanych książek dla polskiego Gimnazjum im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Nowej Wilejce na Litwie. Akcja trwa do 20 marca br. 


Książki dla gimnazjum

Nowa Wilejka jest dzielnicą Wilna i partnerem Konstancina-Jeziorny od 2009 r. Współpraca obu samorządów opiera się m.in. na wymianie szkolnej pomiędzy konstancińskimi placówkami a polskim Gimnazjum im. Józefa Ignacego Kraszewskiego.

Uczniowie szkół polskich w Wilnie mają jednak problem z dostępem do literatury w języku ojczystym, stąd akcja Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna polegająca na zbiórce książek dla gimnazjum w Nowej Wilejce. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wsparcia tej inicjatywy. 


Przynieś do urzędu

Nowe, nieużywane książki można dostarczać do magistratu przy ul. Piaseczyńskiej 77 w godzinach pracy urzędu (pon. w godz. 9.00–17.00 i w godz. wt.–pt. 8.00–16.00). Mile widziane są przede wszystkim dzieła należące do kanonu polskiej literatury pięknej oraz wydawnictwa z dziedzin m.in. historii, geografii i kultury (pozycje muszą być wydane w języku polskim ). Zbiórka trwa do 20 marca br.


Urozmaicenie oferty dydaktycznej

Zebrane wydawnictwa urozmaicą ofertę dydaktyczną polskiego gimnazjum, dzięki czemu jego uczniowie zyskają dostępem do literatury w języku polskim i będą mogli poszerzać swoją wiedzę o Polsce.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-02-26

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer