Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Budżet partycypacyjny: złóż wniosek!

Do 29 maja trwa nabór wniosków do Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna na 2021 r. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły w sposób tradycyjny – w urzędzie, jak i przez internet, do czego zachęcamy. Uwaga! W tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa nie trzeba zbierać podpisów poparcia projektu.


Kolejna edycja

Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna ponownie mają szansę na zrealizowanie swoich inicjatyw. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa reguły budżetu partycypacyjnego uległy modyfikacji. Jednak zgłoszenie projektu w dalszym ciągu jest bardzo proste i odbywa się na podobnych zasadach jak w poprzednich edycjach. 


Wniosek przez internet

Wystarczy opracować pomysł, wejść na stronę: konstancin.konsultacje-spoleczne.pl i zgłosić projekt bez wychodzenia z domu. Można też wypełnić formularz w wersji papierowej i złożyć go w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Piaseczyńskiej 77. Uwaga! W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną nie ma konieczności zbierania podpisów. Do projektu nie dołączamy listy poparcia naszego projektu. Mieszkańcy gminy na zgłoszenie swoich pomysłów mają czas do 29 maja br.


400 tys. zł na projekty

Tym razem do podziału samorząd przeznaczył 400 tys. zł, w tym na zadania inwestycyjno-remontowe – 300 tys. zł, a na pozostałe z zakresu m.in.: turystyki, sportu, rekreacji i kultury – 100 tys. zł. Podobnie jak w poprzednich edycjach, także i w tej jest ograniczenie – maksymalna wartość pojedynczego zadania nie może przekroczyć 100 tys. zł – dla inwestycji i remontów oraz 25 tys. zł – dla projektów pozostałych.


Więcej informacji

Każda zainteresowana osoba może uzyskać szczegółowe informacje od koordynatora budżetu partycypacyjnego w godzinach pracy urzędu, pod nr tel. 22 484 24 45  lub wysyłając maila z zapytaniem na adres: komunikacjaspoleczna@konstancinjeziorna.pl. Szczegóły: www.konstancin.konsultacje-spoleczne.pl.


Harmonogram realizacji Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna na rok 2021

Lp. Etap Termin
1. Promocja zasad przeprowadzania Budżetu Partycypacyjnego prowadzona w sposób ciągły
2. Zgłaszanie projektów
od 4 maja 2020 r.
do 29 maja 2020 r.
3. Weryfikacja zgłoszonych projektów
od 8 czerwca2020 r.
do 30 czerwca 2020 r.
4. Ogłoszenie listy projektów zakwalifikowanych do głosowania do 15 lipca 2020 r.
5. Promocja projektów zakwalifikowanych do głosowania – dyskusje mieszkańców lipiec–wrzesień 2020 r.
6. Głosowanie mieszkańców na projekty od 1 września 2020 r.
do 15 września 2020 r.
7. Ogłoszenie listy projektów przyjętych do realizacji w roku 2020 do  28 września 2020 r.
8. Ewaluacja – prowadzona przez cały okres realizacji budżetu obywatelskiego prowadzona
w sposób ciągły


Do pobrania

Autor: Katarzyna Tusińska

2020-05-19

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer