Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Mazowsze przekaże środki ochrony dla OSP

Samorząd Mazowsza przekaże gminie Konstancin-Jeziorna środki ochronne do przeciwdziałania COVID-19. Między innymi maseczki, kombinezony i ubrania specjalistyczne trafią do Ochotniczych Straży Pożarnych w Bielawie, Kawęczynku i Konstancinie-Jeziornie. 


Na froncie

Druhowie z OSP często są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. W czasie epidemii pomagają służbom medycznym, policji, ale też zwykłym ludziom – osobom starszym, schorowanym, przebywającym na kwarantannie czy w izolacji – chociażby w zrobieniu zakupów. Aby strażacy mogli bezpiecznie działać, muszą być wyposażeni w odpowiednie środki ochronne do przeciwdziałania COVID-19. 


Trzy jednostki OSP

Wsparcie w tej kwestii zaoferował samorząd Mazowsza, który przekaże gminie Konstancin-Jeziorna jednorazowe: maseczki ochronne (450 szt.), kombinezony (45 szt.), rękawice (1200 par), a także 12 kompletów ubrań specjalistycznych, worki na odpady (60 szt.) i płyn do dezynfekcji (30 l). Środki ochronne o wartości ponad 41 tys. zł trafią, zgodnie z decyzją mazowieckiego samorządu, do jednostek OSP w Bielawie, Kawęczynku i Konstancinie-Jeziornie.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-05-26

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer