Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Najpierw weryfikacja, a później głosowanie

Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna kolejny raz mogli zgłaszać swoje pomysły do budżetu partycypacyjnego na 2021 r. Takich propozycji wpłynęło 34. Teraz projekty zweryfikuje komisja. Do 15 lipca poznamy te, na które zagłosujemy na początku września.


Internetowo i bez podpisów

Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna mieli niespełna miesiąc na złożenie projektów do budżetu partycypacyjnego na 2021 r. Mogli to zrobić bez wychodzenia z domu – poprzez stronę internetową lub tradycyjnie – wypełniając formularz w wersji papierowej i składając go w Urzędzie Miasta i Gminy. Z powodu pandemii koronawirusa niektóre reguły budżetu partycypacyjnego uległy modyfikacji – tym razem do projektów wnioskodawcy wyjątkowo nie musieli dołączać list poparcia. 


400 tys. zł do podziału

W tej edycji do podziału zostało przeznaczone 400 tys. zł, w tym na zadania inwestycyjno-remontowe – 300 tys. zł, a na pozostałe z zakresu m.in. turystyki, sportu, rekreacji i kultury – 100 tys. zł. Podobnie jak przed rokiem, także i teraz obowiązywało ograniczenie – maksymalna wartość zadania nie mogła przekroczyć 100 tys. zł dla inwestycji i remontów oraz 25 tys. zł dla projektów pozostałych. 


34 projekty

W wyznaczonym terminie, czyli od 4 do 29 maja mieszkańcy złożyli łącznie 34 wnioski – po 17 na każdy rodzaj zadania. Teraz projekty zostaną poddane weryfikacji formalno-merytorycznej, której dokona komisja powołana przez burmistrza. Listę projektów wybranych do głosowania poznamy najpóźniej do 15 lipca – zostanie ona opublikowana na stronie internetowej: www.konstancinjeziorna.pl. Głosowanie odbędzie się od 1 do 15 września, a jego wyniki poznamy do 28 września.

Autor: PWZ

2020-06-05

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer