Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Pomoc dla organizacji pozarządowych

Organizacje pozarządowe poszkodowane w wyniku epidemii koronawirusa i te, które walczą z jej skutkami mogą ubiegać się o dotacje. Narodowy Instytut Wolności ogłosił nabór wniosków. Do podziału jest łącznie 10 mln zł. 


Dotacje będą przyznane w ramach dwóch priorytetów. Środki finansowe można przeznaczyć na:

  • działania wspierające (priorytet 1) – uzupełnianie zadań administracji publicznej, których celem jest przeciwdziałanie COVID-19 w społecznościach lokalnych (maksymalna kwota dotacji – 50 tys. zł);
  • bezpieczeństwo NGO (priorytet 2) – realizację działań, które musiały zostać wstrzymane przez epidemię oraz działań, które umożliwią dalsze funkcjonowanie organizacji; zakup sprzętu i materiałów, niezbędnych do realizacji powyższych działań oraz wynajem siedziby lub lokalu do realizacji działań (maksymalna kwota dotacji – 40 tys. zł).

Wnioski są rozpatrywane na bieżąco, a przy aplikowaniu nie jest wymagany wkład własny. Narodowy Instytut Wolności na dotacje dla organizacji pozarządowych zamierza przeznaczyć łącznie 10 mln zł.
Wnioski składa się przez internet. Więcej informacji na stronie NIW.

Autor: PWZ

2020-05-20

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer