Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Pozamiata, wymyje i odśnieży chodniki

Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie kupił nowoczesną zamiatarkę do sprzątania ciągów pieszych. Dzięki tej maszynie w mieście i gminie będzie czyściej.


Nowy zakup

To mercedes wśród zamiatarek. Zakład Gospodarki Komunalnej, w drodze przetargu nieograniczonego, zakupił nowoczesny ciągnik, który będzie sprzątać nasze miasto. Maszyna wyposażona jest w szczotki do zamiatania, myjkę ciśnieniową, a zimą będą do niej podłączane pług do odśnieżania i posypywarka. To jednak jeszcze nie wszystko. Jest też klimatyzowana kabina operatora, niezależny hydrauliczny napęd na cztery koła oraz kamery do podglądu pracy szczotek. 


Dobra dla środowiska

Ponadto zamiatarka ma system zabezpieczający przed wydobywaniem się kurzu, spełnia tym samym wymagania dotyczące ochrony środowiska w zakresie zapylenia (PM 10) – zamiatanie odbywa się na mokro z odzyskiem wody. – Ze względu na swoją niewielką szerokość – 1,1 m – zamiatarka wykorzystywana będzie głównie do utrzymania czystości na chodnikach i ścieżkach rowerowych – mówi Edward Skarżyński, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej. – Funkcjonalność ciągnika możemy zwiększyć poprzez doposażenie go w kolejne przystawki, np. w kosiarkę czy polewaczkę. 

Nowa maszyna kosztowała prawie 350 tys. zł.


Galeria zdjęć

Autor:

2020-06-08

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer