Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Raport o stanie gminy Konstancin-Jeziorna

Burmistrz Konstancina-Jeziorny przedstawił raport o stanie gminy w 2019 r. Dokument w poniedziałek (1 czerwca) został przekazany Radzie Miejskiej. Debata nad raportem odbędzie się na najbliższej sesji – 30 czerwca.


Wszystko o gminie

Raport o stanie gminy stanowi podsumowanie działalności burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna w roku 2019, a w szczególności realizację przez organ wykonawczy m.in. różnych polityk, programów i strategii, uchwał rady miejskiej i działań na rzecz mieszkańców. W dokumencie znajdziemy również informację o sytuacji finansowej samorządu, a także dane i analizy związane z jego funkcjonowanie, w takich obszarach jak: edukacja, infrastruktura i gospodarka komunalna, ochrona środowiska, inwestycje, zarządzanie samorządowe oraz zdrowie, pomoc społeczna i wsparcie rodzin.


Debata o raporcie

Raport ma charakter publiczny i zostanie zaprezentowany na najbliższej sesji Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna, która odbędzie się 30 czerwca. Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym każdy mieszkaniec naszej gminy, który chciałby zabrać głos w debacie nad raportem, musi złożyć do przewodniczącej Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 50 osób. Zgłoszenie takie musi wpłynąć najpóźniej do 29 czerwca, czyli dnia poprzedzającego dzień, na który zwołana została sesja, podczas której będzie przedstawiany raport. Wzór zgłoszenia załączony jest poniżej. Po debacie radni zagłosują nad udzieleniem wotum zaufania burmistrzowi Kazimierzowi Jańczukowi (w 2019 r. takie otrzymał). 


Tu znajdziesz raport

Zachęcamy do zapoznania się interaktywną wersją raportu do zobaczenia TUTAJ (link otwiera się w nowym oknie). Dokument dostępny jest również w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce: Gmina – Strategie/Raporty/Programy (link otwiera się w nowym oknie) oraz do pobrania poniżej.


Do pobrania

Autor: Patryk Siepsiak

2020-06-02

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer