Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Rowery miejskie znów dostępne

Mamy dobrą wiadomość. Od piątku (8 maja) znów będzie można korzystać z Konstancińskiego Roweru Miejskiego. Operator zapewnia, że dla zwiększenia bezpieczeństwa jednoślady będą dezynfekowane dwa razy dziennie. Jednocześnie prosimy o zachowanie ostrożności i właściwą higienę podczas korzystania z rowerów.


Od północy

Epidemia koronawirusa zablokowała Konstanciński Rower Miejski na ponad miesiąc. W związku ze stopniowym „odmrażaniem” gospodarki przez rząd, 6 maja zakaz korzystania z jednośladów został zniesiony. Konstancińska wypożyczalnia rowerów ponownie zostanie uruchomiona o północy z czwartku (7 maja) na piątek (8 maja).


Rowery będą dezynfekowane

Aby zminimalizować ryzyko ewentualnego zakażenia operator systemu KRM – „Nextbike Polska” – będzie przynajmniej dwa razy dziennie dezynfekował newralgiczne elementy rowerów takie jak: kierownice, siodełka, manetki oraz linki zabezpieczające i terminale. Także użytkownicy jednośladów, przed ich wypożyczeniem, powinni dla własnego bezpieczeństwa przetrzeć rączki czy siodełka chusteczkami do dezynfekcji. Warto też wkładać jednorazowe rękawiczki. W trakcie jazdy wciąż obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką, chustą, szalikiem lub jakimkolwiek elementem odzieży.


Sześć stacji

Konstanciński Rower Miejski to 70 jednośladów i sześć stacji: Klarysew, Mirków, Stary Ratusz, Grapa, Skolimów i Park Zdrojowy. Rower może wypożyczyć każdy pełnoletni użytkownik (osoby w wieku 13–18 lat muszą mieć zgodę rodzica). Wystarczy zarejestrować się w systemie, np. na stronie internetowej, i zasilić indywidualne konto kwotą co najmniej 10 zł, z której finansowane będą późniejsze wypożyczenia. Co ważne, w systemie nie muszą się rejestrować osoby, które posiadają już konto w „Nextbike”. 


Cennik wypożyczeń

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest zawsze bezpłatne . Za czas do godziny zapłacimy – 1 zł, za drugą godzinę – 3 zł, trzecią – 5 zł, a za każdą następną – po 7 zł. Z rowerów można korzystać 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu aż do 30 listopada.

Przypominamy! Rowerem można poruszać się po terenie gminy Konstancin-Jeziorna, lub dojechać do Warszawy lub Piaseczna i tam zwrócić go na jednej ze stacji Veturilo lub Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego. Systemy rowerowe tych miast są ze sobą całkowicie kompatybilne.

Więcej informacji na stronie: www.konstancinskirower.pl.Autor: Patryk Siepsiak

2020-05-07

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer