Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Uczcić Józefa Hlebowicza

Do Urzędu Miasta i Gminy wpłynął wniosek o nadanie nazwy drodze projektowanej w pobliżu ratusza. Ulica miałaby nosić imię Józefa Hlebowicza, pierwszego burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna i założyciela Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych. Propozycję rozpatrzy zespół konsultacyjny przy Radzie Miejskiej. Mieszkańcy mają 21 dnia na zgłaszanie chęci udziału w jego pracach oraz opinii do wniosku.


Wniosek radnego

O upamiętnienie śp. Józefa Hlebowicza wnioskuje Bogusław Komosa, radny Rady Miejskiej. Imię pierwszego burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna w III RP i założyciela Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych miałaby nosić projektowana droga gminna, położona niedanego Urzędu Miasta i Gminy (na działkach nr 51/1 i 51/2 z obrębu 01-14). Ma to być wyraz uczczenia jego pamięci.

Józef Hlebowicz zmarł 31 lipca 2000 r. Był burmistrzem Konstancina-Jeziorny w latach 1990–1993 oraz długoletnim prezesem Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP. Zainicjował współpracę i podpisanie porozumień partnerskich z miastami Leidschendam-Voorburg w Holandii oraz Saint-Germain-en-Laye we Francji, dzięki czemu możliwe było zorganizowanie na początku lat 90. pierwszej wzajemnej wymiany m.in. samorządowców i uczniów. W uznaniu zasług dla Konstancina-Jeziorny Rada Miejska nadała burmistrzowi Józefowi Hlebowiczowi tytuł Honorowego Obywatela Gminy Konstancin-Jeziorna. Więcej o śp. Józefie Hlebowiczu można przeczytać w Wirtualnym Muzeum Konstancina (link otwiera się w nowej karcie).


Zespół konsultacyjny

Teraz wnioskiem radnego (można go pobrać poniżej) zajmie się zespół konsultacyjny powołany przez Radę Miejską Konstancin-Jeziorna. Zgodnie z § 7 uchwały nr 332/VII/21/2016 RM z 29 czerwca 2016 r. w sprawie zasad rozpatrywania wniosków o nadanie nazw miejscom publicznym – zainteresowane osoby prawne i mieszkańcy gminy, w ciągu 21 dni po ogłoszeniu propozycji nadania nazwy miejscu publicznemu, mogą zgłaszać swoje opinie oraz chęć udziału w pracach zespołu.


Do pobrania

Autor: Patryk Siepsiak

2020-05-12

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer