Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Bieg charytatywny dla Jasia

Chcesz się porządnie zmęczyć i spalić niepotrzebne kalorie, a przy okazji wesprzeć szlachetny cel? W najbliższą niedzielę (8 marca) zapraszamy do Kawęczynka, gdzie odbędzie się bieg charytatywny „JANmagedon”. Zebrane podczas akcji pieniądze zostaną przeznaczone na operację Jasia Gossa.


Bieg z przeszkodami

Bieg przeznaczony jest dla osób pełnoletnich (młodzież 16+ również może wziąć w nim udział, ale tylko za zgodą rodzica lub prawnego opiekuna). Uczestnicy „JANmagedonu” będą mieli do pokonania trasę o długości 3 km, na której napotkają aż 17 przeszkód. Będzie mokro i błotniście. Start o godz. 10.00 przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawęczynku.


Konieczne zapisy

Rejestracja odbywa się poprzez wpłatę minimum 50 zł za zbiórkę internetową prowadzoną pod adresem: www.zrzutka.pl/z/jangoss. Przy wpłacie koniecznie trzeba podać imię i nazwisko oraz nazwę niedzielnej akcji, np. Jan Kowalski JANmagedon, a potwierdzenie wpłaty należy przesłać w wiadomości prywatnej za pośrednictwem facebookowej strony Jasia Gossa. Organizatorzy informują, że ze względów organizacyjnych zapisy są obowiązkowe i zapewniają, że bogaty pakiet startowy spodoba się każdemu. Niedzielnej akcji towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje. W programie m.in.: występ DJ-a i zespołu muzycznego, laser game, zimna kąpiel z piaseczyńskimi morsami, sauna, stoiska spożywcze oraz pokazy – szermierki, sztuk walki, taneczny i strażacki.


Zbiórka na operację

Zebrane w ten sposób pieniądze na leczenie Jasia Gossa zostaną przeznaczone na operację wydłużenia jego prawej nogi. 13-latek od urodzenia ma zdiagnozowane m.in. dysmorfię, asymetrię ciała, obustronny niedosłuch, dysplazję stawu biodrowego, zrośnięcie 1. i 4. kości śródręcza lewego, zniekształcone śródstopie oraz wadę ośrodkowego układu nerwowego.

Chłopiec – z uwagi, że jego prawa noga nie rośnie – porusza się na wózku inwalidzkim albo przy balkoniku z pomocą innych osób. Pojawiła się jednak nadzieja, że Jaś zacznie chodzić. Ratunkiem dla niego jest kosztowna operacja, którą mogą w Polsce przeprowadzić lekarze z Florydy – dr Michał Deszczyński i dr Feldman. Jej koszt to ponad 150 tys. zł.

Szczegóły akcji na Facebooku.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-03-04

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer