Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Kwalifikacja wojskowa odwołana

Koronawirus zakończył tegoroczną kwalifikację wojskową. Poborowi z gminy Konstancin-Jeziorna przed komisją lekarską mieli się stawić pod koniec marca. Już nie muszą, bo w piątek (13 marca) wszystkie wezwania straciły ważność.

W piątek (13 marca), na mocy nowego rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej, zakończona została tegoroczna kwalifikacja wojskowa. Na mocy tego  przepisu swoją działalność zakończyły powiatowe komisje lekarskie, działające przy starostwach, a wezwania do stawienia się do kwalifikacji w okresie od 16 marca do 30 kwietnia straciły ważność.Poborowi z gminy Konstancin-Jeziorna przed komisją lekarską mieli stanąć pod koniec marca – już nie mają tego obowiązku.

Przedterminowe zakończenie kwalifikacji wojskowej ma charakter profilaktyczny i ma uchronić przed rozprzestrzeniającym się koronawirusem powodującym chorobę COVID-19.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-03-13

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer