Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Nie daj się grypie

Sezon wzmożonych zachorowań na grypę w pełni. Mimo tego wciąż można i warto się przeciwko niej zaszczepić. Pamiętajmy – im wcześniej to zrobimy, tym lepiej.


Niebezpieczna grypa

Grypa nie jest zwykłym przeziębieniem. To groźna choroba całego organizmu pociągająca za sobą liczne powikłania, takie jak: zapalenia płuc, oskrzeli, uszu, zatok oraz powikłania sercowe, zaostrzenia astmy oskrzelowej i chorób przewlekłych, które często kończą się pobytem w szpitalu, a czasem nawet śmiercią. 


Z myślą o seniorach

Grypa jest szczególnie groźna dla małych dzieci, kobiet w ciąży, a także osób przewlekle chorych i seniorów. Właśnie o tych ostatnich zatroszczył się konstanciński samorząd i przeprowadził akcję bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Skorzystało z niej ok. 600 mieszkańców gminy w wieku 50+, to znacznie więcej niż w poprzednich latach. 


Szczepienia odpłatne

Wszyscy, którzy nie zdążyli się zaszczepić, mogą to jeszcze zrobić, ale już odpłatnie – gminna akcja zakończyła się 13 grudnia – w przychodniach Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Wareckiej 15A (nr tel.: 22 756 46 93) i ul. Pocztowej 6 (nr tel.: 22 756 43 09) oraz w wiejskich ośrodkach zdrowia w Słomczynie (nr tel.: 22 754 43 61) i w Opaczy (nr tel.: 22 754 31 70). Na szczepienie można przyjść bez wcześniejszego uzgodnienia w godzinach pracy przychodni. Szczepionki przeciw grypie są dobrze przebadane, skuteczne i bezpieczne.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-03-02

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer