Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Odwołane wydarzenia, zamknięte szkoły

Gmina Konstancin-Jeziorna prewencyjnie reaguje na rozprzestrzeniającego się w Polsce koronawirusa. Od najbliższego czwartku (12 marca) Konstanciński Dom Kultury oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji zawieszają zajęcia oraz imprezy kulturalne i sportowo-rekreacyjne. Na dwa tygodnie zamknięte zostają także wszystkie placówki oświatowe i konstancińska biblioteka.


Szkoły zamknięte

W środę (11 marca) Prezes Rady Ministrów podjął decyzję o zamknięciu od poniedziałku (16 marca) wszystkich, publicznych i niepublicznych, placówek oświatowych (szkół, przedszkoli i żłobków) i szkół wyższych – na dwa tygodnie. W czwartek (12 marca) i w piątek (13 marca) placówki zapewnią opiekę dzieciom, ale nie będzie w nich lekcji. Od 12 do 25 marca zostaje zawieszona także działalność instytucji kultury: teatrów, filharmonii, muzeów, kin oraz uczelni artystycznych.

Dodatkowo Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, w środę wydał zarządzenie w sprawie zawieszenia działalności placówek wsparcia dziennego prowadzonych przez gminę Konstancin-Jeziorna. Od czwartku (12 marca) do odwołania zamknięte zostały świetlice środowiskowe zlokalizowane w budynkach przy ul. A. Walentynowicz 24 i ul. J. Sobieskiego 13.


W trosce o bezpieczeństwo

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy, Konstanciński Dom Kultury oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji od najbliższego czwartku (12 marca) zawieszają wszelkie zajęcia kulturalne i sportowo-rekreacyjne oraz odwołują zaplanowane wydarzenia. Poniżej szczegóły.


Konstanciński Dom Kultury

W placówkach Konstancińskiego Domu Kultury nie będą odbywały się żadne zajęcia, warsztaty, spotkania, koncerty czy spektakle (o ich wznowieniu poinformujemy). Odwołano m.in.: wieczór filmowy z Julią Roberts (13 marca), wernisaż Aleksandra Ryszki (14 marca), koncert jubileuszowy z okazji 5-lecia Konstancińskiego Chóru Kameralnego (15 marca), Festiwal Małych Form Scenicznych (21–22 marca).


Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji

Na ponad dwa tygodnie (od 12 do 28 marca) wszystkie zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym niepełnosprawnych i seniorów wstrzymuje Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Ponadto odwołane zostają zajęcia odbywające się ramach budżetu partycypacyjnego w Słomczynie i w Opaczy. W tym okresie nieczynne będą także siłownia i sauna. Zawieszony zostaje też wynajem hali sportowej przy ul. Żeromskiego 15.

Od 12 do 28 marca biuro GOSiR będzie funkcjonowało w godz. 8.00–16.00. Po godz. 16.00 ośrodek, w tym: hala, siłownia i sauna, będzie zamknięty.

Dodatkowo odwołane zostają następujące wydarzenia:

  • turnieje badmintona i tenisa stołowego (marzec–kwiecień),
  • Regionalny Puchar Nordic Walking (18 kwietnia),
  • Olimpiada Przedszkolaka (24 kwietnia).


Biblioteka Publiczna 

Od czwartku (12 marca) zamknięta dla czytelników zostaje także Biblioteka Publiczna w Konstancinie-Jeziornie, wraz z filiami. Zachęcamy mieszkańców do korzystania z darmowych książek elektronicznych oraz kursów językowych dostępnych online za pośrednictwem platform: Legimi, Ibuk Libra i Lerni (kody dostępu można otrzymać telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz dostępny na stronie: bibliotekakonstancin.pl). Ogólnodostępne wydawnictwa znajdziemy też w bibliotekach cyfrowych: Polona i Academica. Dane kontaktowe (dyżurne) do biblioteki – nr tel.: 22 756 49 89 oraz e-mail: bibliotekakonstancin@wp.pl, czynne w godz. 9.00–15.00.


Więcej informacji

Aktualne informacje na temat bieżącej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej w Polsce można śledzić na stronach internetowych:


Do pobrania

Autor: Patryk Siepsiak

2020-03-11

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer