Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Pomagają seniorom, szyją maseczki

Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna solidaryzują się w czasie walki z koronawirusem. Druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Słomczynie i Skolimowie  oraz harcerze oferują seniorom i osobom schorowanym pomoc w zrobieniu zakupów. Z kolei Klub Kulturalny „Drabina” i Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec „Uroczysko Konstancin” zachęcają do akcji szycia maseczek.


Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna już niejednokrotnie pokazali, że mają wielkie serca. Udowadniają to także teraz –  w dobie walki z koronawirusem, kiedy każda pomoc i inicjatywa są na wagę złota. 


Pomoc druhów

Pomoc osobom starszym, samotnym i chorym, mieszkańcom naszej gminy, oferują m.in. druhowie ze Skolimowa i Słomczyna oraz konstancińscy harcerze, którzy m.in. zrobią i dostarczą zakupy, kupią leki czy przywiozą drewno na opał. 

Kontakt ws. pomocy:

  • OSP Skolimów – nr tel. 603 099 377 (w godz. 9.00–16.00);
  • OSP Słomczyn – nr tel. 720 835 371;
  • Pogotowia harcerskie w Konstancinie-Jeziornie – e-mail: agnieszka.wieckowska@zhp.net.pl).


Maseczki

Z kolei Klub Kulturalny „Drabina”, działający przy Konstancińskim Domu Kultury, oraz ZHP Hufiec „Uroczysko Konstancin” zachęcają do włączenia się w inicjatywę szycia maseczek dla szpitali i służb ratunkowych. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z jej koordynatorami poprzez Facebooka (Klub Kulturalny Drabina lub UzdrowiskoKonstancin) lub mailowo (drabinaskolimow@gmail.com).

Autor: Patryk Siepsiak

2020-03-26

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer