Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Ruszyła akcja #RatujBiznes

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców zainaugurował akcję #RatujBiznes. Jest ona skierowana do firm dotkniętych skutkami epidemii koronawirusa oraz kancelarii prawnych i podatkowych, które chcą im nieodpłatnie pomóc przy wypełnianiu i składaniu wniosków o wsparcie z tzw. pakietu antykryzysowego.


Trudny czas

Polskie firmy jako jedne z pierwszych w Europie zaczęły odczuwać skutki gospodarcze pandemii koronawirusa. Aby pomóc przedsiębiorcom w tym ciężkim okresie potrzebne są szybkie i realne działania. Z tego względu Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców wystartował z akcją #RatujBiznes. Jest ona prowadzona na specjalnie utworzonej stronie internetowej. 


Wnioski

Pod adresem: www.rzecznikmsp.gov.pl/ratujbiznes przedsiębiorcy znajdą szczegółowe informacje na temat instrumentów wsparcia m.in. w ramach tzw. pakietu antykryzysowego. W jednym miejscu zebrano druki wniosków m.in. o: odroczenie terminu zapłaty podatku/zapłaty zaległości podatkowych; rozłożenie na raty zapłaty zaległości podatkowej; umorzenie zaległości podatkowych; odroczenie terminu płatności składek ZUS; zwolnienie płatnika z obowiązku opłacania nieopłaconych składek ZUS, w zakresie świadczeń postojowych oraz udzielenie pomocy (pożyczki) na ratowanie, w zakresie tymczasowego wsparcia restrukturyzacyjnego itp.


Pomoc

Na  powyższej stronie udostępniana jest również lista kancelarii prawnych i podatkowych, które nieodpłatnie pomogą mikro, małym oraz średnim przedsiębiorcom wypełnić i złożyć odpowiedni wniosek o ulgę czy wsparcie.

Autor: Patryk Siepsiak (Materiały prasowe akcji #RatujBiznes)

2020-04-01

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer