Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Zdobądź grant i odmień swoje osiedle

Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza do udziału w VI edycji konkursu „Zielona ławeczka”. Do wygrania są granty pieniężno-rzeczowe na rewitalizację osiedlowych podwórek i stworzenie pięknych miniogrodów. Nabór projektów trwa do 17 maja br.


Krótko o konkursie

„Zielona ławeczka” to ogólnopolski, prospołeczny konkurs grantowy adresowany do mieszkańców otwartych osiedli, zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty, w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców. Jego celem jest przemiana zaniedbanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, małe ogrody, które ożywią blokowiska oraz stworzą przestrzeń do odpoczynku i spotkań mieszkańców.  


Zgłoszenia i nagrody

Do konkursu mogą się zgłaszać co najmniej 5-osobowe zespoły sąsiedzkie. Zadanie jest proste – przygotować projekt aranżacji danego terenu, a następnie swoje pomysły – po przeprowadzeniu konsultacji społecznych z mieszkańcami osiedla – przedstawić w formie wniosku. Projekty oceni zespół konkursowy. Te najlepsze otrzymają od Fundacji BOŚ grant pieniężno-rzeczowy o maksymalnej wartości do 1650 zł, w tym: do 1200 zł na zakup roślin, podłoża i innych elementów do aranżacji ogrodów oraz ławkę parkową o wartości 450 zł.


Pomoc ekspertów

Przez cały czas trwania konkursu jego uczestnicy mogą korzystać z pomocy ekspertów z Katedry Architektury Krajobrazu oraz Katedry Sztuki Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Szczegóły konkursu dostępne są na stronie internetowej: zielonalaweczka.pl.


Do pobrania

Autor: Patryk Siepsiak (mat. prasowe Fundacja BOŚ)

2020-03-03

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer