Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Zmiany w obsłudze interesantów

Od czwartku (12 marca), w trosce o zdrowie mieszkańców i pracowników, wprowadzono zmiany w organizacji pracy Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, Straży Miejskiej oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej. Ograniczenie kontaktów z mieszkańcami ma związek z rozprzestrzeniającym się w Polsce koronawirusem


Trudna sytuacja sanitarno-epidemiologiczna w Polsce wymusiła zmiany w organizacji pracy Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Piaseczyńskiej 77, Straży Miejskiej przy ul. Warszawskiej 32 oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej przy ul. Wareckiej 22.


Urząd Miasta i Gminy


Aktualizacja: 16.03.2020 r. godz. 10.00

Od poniedziałku (16 marca) do odwołania burmistrz gminy wprowadził nową organizację pracy Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Piaseczyńskiej 77. Uwaga! Interesanci będą przyjmowani tylko w sprawach niecierpiących zwłoki.

Oto szczegóły:

 1. W biurze obsługi mieszkańców wyznaczono jedno stanowisko podawcze, w którym interesant będzie mógł złożyć dokumenty tylko w sprawach niecierpiących zwłoki . Pracownik stanowiska podawczego nie będzie udzielał informacji w sprawach załatwianych przez Urząd.
 2. Stanowisko podawcze czynne będzie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–14.00.
 3. Interesanci do budynku Urzędu Miasta i Gminy będą wchodzić pojedynczo, wejściem od strony ul. Kolejowej.
 4. Zaleca się, aby interesant, po wejściu do budynku, dokonał dezynfekcji rąk środkami
  dezynfekującymi udostępnionymi przez Urząd Miasta i Gminy.
 5. Poza kolejnością, pojedynczo, będą obsługiwani Interesanci ubiegający się o wydanie aktu zgonu.
 6. Inne sprawy Interesanci mogą załatwiać telefonicznie lub pisemnie, za pomocą poczty
  tradycyjnej lub elektronicznej. Numery telefonów dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy: konstancinjeziorna.pl w zakładce: Samorząd Urząd Miasta i Gminy Dane teleadresowe . Korespondencję drogą elektroniczną należy kierować na adres: kancelaria@konstancinjeziorna.pl.

Przepraszamy mieszkańców za wszelkie niedogodności i utrudnienia związane z wprowadzonymi zmianami. Prosimy wszystkich o wyrozumiałość.


Od czwartku (12 marca) konstanciński magistrat ograniczył bezpośredni kontakt urzędników z interesantami – wszystkie sprawy są załatwiane wyłącznie w biurze obsługi mieszkańca UMiG, mieszczącym się na parterze budynku. Do minimum ograniczono też indywidualne przyjmowanie mieszkańców w pokojach pracowników merytorycznych. Ponadto do odwołania zawieszone zostało przyjmowanie interesantów przez burmistrza i jego zastępców. Ograniczono także wyjazdy służbowe. 

Dodatkowo przy każdym stanowisku obsługi mieszkańca prewencyjnie stanęły stoliki, które mają za zadanie oddalić urzędnika od interesanta – chodzi o to, by ewentualny wirus nie mógł przedostać się z człowiek na człowieka drogą kropelkową (rekomendowana przez Ministerstwo Zdrowia odległość między osobami powinna wynosić co najmniej 1 metr).

Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna pracuje w standardowych godzinach (pn. w godz. 9.00–17.00 i wt.–pt. w godz. 8.00–16.00), ale w najbliższym czasie najlepiej jest ograniczyć wizyty w magistracie, jeśli nie są one konieczne i nie wynikają z potrzeby pilnego załatwienia spraw. Zalecamy kontakt:

 • telefoniczny (wykaz danych teleadresowych TUTAJ)
 • za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail: urzad@konstancinjeziorna),
 • poprzez e-PUAP – adres elektronicznej skrzynki podawczej: /4576mqsekc/SkrytkaESP. 

Przepraszamy mieszkańców za wszelkie niedogodności i utrudnienia związane z wprowadzonymi zmianami. Prosimy wszystkich o wyrozumiałość i cierpliwość.
Zakład Gospodarki Komunalnej

O ograniczenie do minimum lub całkowite zaniechanie wizyt apeluje do mieszkańców gminy także Zakład Gospodarki Komunalnej. Jeśli sprawy nie są pilne, jednostka prosi o odłożenie ich na inny, bardziej dogodny termin lub skorzystanie z możliwości załatwienia ich drogą elektroniczną bądź telefoniczną:


Straż Miejska

Bezpośredni kontakt z interesantami ograniczyła w swojej siedzibie przy ul. Warszawskiej 32 również konstancińska Straż Miejska. Mundurowi zachęcają do przekazywania zgłoszeń oraz próśb o interwencję:


Do pobrania

Autor: Patryk Siepsiak

2020-03-12

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer