Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Zostaw podatek w swojej gminie

Rozwój gminy Konstancin-Jeziorna jest możliwy dzięki podatkom płaconym przez jej mieszkańców. Te pieniądze wracają do nich w postaci nowych dróg i chodników, placów zabaw, czy tańszych biletów na komunikację publiczną.


O tym pamiętaj!

Sezon rozliczeń z fiskusem w pełni. Wypełniając PIT, warto pamiętać o pozostawieniu swojego podatku w naszej gminie. Wystarczy w zeznaniu wskazać gminę Konstancin-Jeziorna jako miejsce swojego aktualnego zamieszkania (niezależnie od miejsca zameldowania). Zwróćmy na to uwagę, bo od ubiegłego roku zeznanie podatkowe PIT-37 lub PIT-38 przygotowuje za nas skarbówka. W związku z tym niektóre dane, takie jak np. adres zamieszkania podatnika, są automatycznie przepisywane ze starego PIT-u. Jeśli w ubiegłym roku przeprowadziliśmy się, musimy zaktualizować adres zamieszkania samodzielnie. Tutaj podpowiadamy, jak to zrobić. 


Podatek wraca

Swój PIT w Konstancinie-Jeziornie rozlicza już 97% mieszkańców. Podatek dochodowy zasila w głównej mierze budżet państwa i tylko jego 38,16% trafia do budżetu gminy. 

Pamiętaj! Twoje podatki wracają do ciebie! Pieniądze z nich samorząd przeznacza na m.in.: oświatę wychowanie, transport i łączność, gospodarkę komunalną i ochronę środowiska, pomoc społeczną i ochronę zdrowia, a także kulturę i sport.

Więcej na: konstancinjeziorna.nacoidamojepieniadze.pl.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-03-09

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer