Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Dodatkowe pieniądze na laptopy

Samorząd Konstancina-Jeziorny zamierza przeznaczyć dodatkowe 300 tys. zł na zakup kolejnych laptopów do gminnych szkół podstawowych. Burmistrz Kaźmierz Jańczuk na najbliższej sesji Rady Miejskiej przedstawi w tej sprawie stosowną autopoprawkę do uchwały budżetowej gminy.

Od 26 października uczniowie klas 4–8 szkół podstawowych ponownie przeszli na zdalne nauczanie. Taka forma kształcenia wymaga odpowiedniego sprzętu, dlatego gmina Konstancin-Jeziorna doposaży swoje placówki w kolejne komputery przenośne.  


Dodatkowe pieniądze

Samorząd zamierza przeznaczyć dodatkowe 300 tys. zł na zakup nowoczesnych laptopów do sześciu gminnych podstawówek. Burmistrz Kaźmierz Jańczuk na najbliższej sesji Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna, która odbędzie się w środę (28 października), przedstawi radnym stosowną autopoprawkę do uchwały budżetowej gminy. Pozwoli to na zakup ponad 100 nowych komputerów. 


Doposażenie szkół

Do tej pory do szkół trafiło, lub w najbliższym czasie, trafi łącznie ponad 200 sztuk sprzętu. W ramach programów „Zdalna szkoła” i „Zdalna szkoła+”, finansowanych z pieniędzy Unii Europejskiej, gmina pozyskała łącznie 153 954 zł. Za tę kwotę kupiono 51 laptopów z systemem operacyjnym i specjalnym oprogramowaniem. Komputery są wypożyczane uczniom i nauczycielom, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego realizację zdalnych zajęć.


Dodatkowe laptopy dla szkół

Kolejne 140 laptopów, za blisko 413 tys. zł, gmina zakupiła z własnych środków. W środę (28 października) została podpisana umowa na dostawę sprzętu. Na dniach zostanie także rozstrzygnięty przetarg nieograniczony na zakup dodatkowych 23 laptopów, z czego 21 trafi do szkół.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-10-28

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer