Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Gmina doposaża szkoły w komputery

Samorząd Konstancina-Jeziorny sukcesywnie doposaża gminne szkoły podstawowe w nowoczesne komputery. Wkrótce do placówek trafi kolejny sprzęt. Tym razem gmina, za blisko 413 tys. zł, zakupi 140 laptopów. Przetarg na ich dostawę został już rozstrzygnięty.

Z uwagi na rekordowy przyrost zakażeń Covid-19 szkoły podstawowe wkrótce prawdopodobnie ponownie przejdą na zdalny tryb nauki. Taka forma kształcenia wymaga odpowiedniego sprzętu, dlatego gmina Konstancin-Jeziorna sukcesywnie doposaża swoje placówki w nowoczesne komputery przenośne.  


Zdalna szkoła

W ramach dwóch programów grantowych „Zdalna szkoła” i „Zdalna szkoła+”, finansowanych z pieniędzy Unii Europejskiej, gmina Konstancin-Jeziorna pozyskała łącznie 153 954 zł. Za tę kwotę kupiono 51 laptopów z systemem operacyjnym i specjalnym oprogramowaniem. Komputery trafiły do 6 gminnych szkół podstawowych i są wykorzystywane podczas codziennych zajęć lekcyjnych, a w razie konieczności będą wypożyczane uczniom i nauczycielom, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego realizację zdalnych zajęć.


Dodatkowe laptopy dla szkół

To jeszcze nie wszystko. Wkrótce do szkół trafi kolejny sprzęt. Tym razem z własnych środków gmina zakupi aż 140 laptopów. Koszt to blisko 413 tys. zł. Właśnie rozstrzygnięty został przetarg nieograniczony. Na dniach podpisana ma zostać umowa. Kolejny przetarg, tym razem na dostawę 23 laptopów na potrzeby gminy, czeka na rozstrzygnięcie – oferty można składać do 5 listopada do godz. 10.00. Sprzęt, 21 sztuk, zostanie przekazany gminnym szkołom.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-10-22

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer