Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Koperta, która może uratować życie

Gmina Konstancin-Jeziorna prowadzi akcję edukacyjną „Koperta życia”. Jest ona skierowana do osób starszych, samotnych i przewlekle chorych. Zapraszamy seniorów do odbioru bezpłatnych kopert, które są nieocenioną pomocą dla ratowników medycznych. 

„Koperta życia” to nic innego jak karta informacyjna pacjenta, w której należy podać najistotniejsze informacje o stanie naszego zdrowia, grupie krwi, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, a także kontakty do najbliższych. Wskazane jest także, aby formularz został podpisany przez lekarza prowadzącego. Pamiętajmy również, by do „Koperty życia” dołączyć ostatnią kartę informacyjną z pobytu w szpitalu.


W widocznym miejscu

„Kopertę życia” należy umieścić w widocznym miejscu, np. w szafce lub w lodówce, a ich drzwi oznakować naklejką, która znajduje się w pakiecie. Dzięki temu, ratownikom w sytuacji zagrożenia życia łatwo będzie ją zlokalizować, a tym samym będą w stanie skuteczniej i szybciej udzielić pomocy. Do każdej „Koperty życia” dodatkowo dołączana jest plastikowa karta ICE. Plakietkę, wielkości karty do bankomatu, można nosić np. w portfelu. W sytuacji zagrożenia życia karta pomaga ustalić m.in. stan zdrowia ofiary, jej grupę krwi oraz dane osoby, z którą należy się kontaktować w razie wypadku.

„Kopertę Życia” wraz z kartą informacyjną i naklejką można nieodpłatnie odebrać w Biurze Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Piaseczyńska 77, pok. nr 4).

Wzór prawidłowo wypełnionej karty znajdziemy pod adresem: www.kopertazycia.pl.

Autor: BKS

2020-10-13

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer