Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Medale dla złotych jubilatów

Kolejne pary małżeńskie z Konstancina-Jeziorny świętowały Złote Gody. W środę (4  listopada) medale przyznane przez Prezydenta RP odebrali Jadwiga i Mieczysław Pieńkosowie oraz Elżbieta i Zdzisław Superczyńscy. Jubilaci otrzymali też upominki i życzenia od burmistrza Kazimierza Jańczuka.

Tegoroczne obchody Złotych Godów w konstancińskim ratuszu, ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, mają charakter inny niż zwykle. Zamiast jednej uroczystości, sukcesywnie organizowane są spotkania w mniejszych grupach.


Medale, kwiaty i upominki

W środę (4 listopada) kolejne dwie pary odebrały medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Tym razem w gronie uhonorowanych przez burmistrza Kazimierza Jańczuka byli Jadwiga i Mieczysław Pieńkosowie oraz Elżbieta i Zdzisław Superczyńscy z Konstancina-Jeziorny. Jubilaci poza medalami otrzymali też kwiaty, dyplomy i upominki. Jak mówią – zaufanie i duża dawka cierpliwości to podstawa udanego związku.


Razem przez pół wieku

Państwo Pieńkosowie poznali się w 1958 r. na weselu znajomych. Od razu zwrócili na siebie uwagę. Niestety, po spotkaniu pani Jadwiga musiała na dwa lata wyjechać z Konstancina-Jeziorna. Mimo to los dał im drugą szansę. Ponownie spotkali się w pracy – w Fabryce Papieru w Mirkowie. Wtedy pan Mieczysław nie dał już zniknąć wybrance serca. Poprosił ją o rękę. Szczęśliwa para jest ze sobą od, bagatela, pół wieku i nadal darzy się szczerą miłością.

Podobnie jak Elżbieta i Zdzisława Superczyńscy, którzy poznali się w kawiarni „Marysieńka" przy ul. Wierzejewskiego w Konstancinie-Jeziornie. Także w tym przypadku była to miłość od pierwszego wejrzenia. Państwo Superczyńscy dochowali się dwóch synów i dwóch wnuczek – bliźniaczek.

Autor: Agnieszka Jarzębska-Isio

2020-11-04

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer