Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Oni znają przepis na udane małżeństwo

Staże mają różne, ale przepis na szczęśliwy związek jeden. Tolerancja i cierpliwość to podstawa – podkreślają złoci jubilaci, którzy we wtorek (10 listopada) odebrali z rąk burmistrza Kazimierza Jańczuka pamiątkowe medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Medal „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” jest wyróżnieniem dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku. A takich w gminie Konstancin-Jeziorna nie brakuje. We wtorek (10 listopada) ostatnie w tym roku pary małżeńskie świętowały w ratuszu swoje wspaniałe, wieloletnie rocznice. Tym razem byli to: Zofia i Andrzeja Chwałowscy, Teresa i Andrzej Grądzielowie, Hanna i Wojciech Latoszkowie oraz Marianna i Janusz Osuchowie.


Medale i życzenia

Uroczystość w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa i obowiązujące obostrzenia, miała charakter kameralny. Złote pary odebrały z rąk burmistrza Kazimierza Jańczuka i Eleonory Woźniak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, pamiątkowe medale przyznawane przez Prezydenta RP, listy gratulacyjne, kwiaty i upominkowe kosze. Nie zabrakło też życzeń – zdrowia, radości, miłości oraz wielu sukcesów w dalszym wspólnym życiu oraz chwili na wspomnienia, którymi jubilaci chętnie się dzielili.


Tak to się zaczęło

Zofię i Andrzeja Chwałowsckich przed 50 laty połączyła miłość i wspólna praca w piaseczyńskim Polkolorze. Od lat mieszkają w Konstancinie-Jeziornie, mają syna. W pracy poznali się również Hanna i Wojciech Latoszkowie z Kępy Oborskiej. Jubilaci dochowali się dwojga dzieci oraz pięcioro wnucząt.

Nieco inaczej było w przypadku Marianny i Janusza Osuchów. Ich połączyła szkolna miłość. Razem uczyli się w Technikum Przemysłu Papierniczego w Mirkowie. Teraz mieszkają w Opaczy, mają troje dzieci i siedmioro wnucząt. Z kolei Teresa i Andrzej Grądzielowie poznali się na weselu, gdzie oboje świadkowali parze młodej. Mają dwie córki i czworo wnucząt.  


Sekret szczęśliwego związku

Odznaczeni małżonkowie chętnie też zdradzili sekret na długie i szczęśliwe wspólne życie. Jest nim tolerancja i cierpliwość.


Galeria zdjęć

Autor: Agnieszka Jarzębska-Isio

2020-11-12

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer