Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Pół wieku małżeńskiej historii

Poznali się jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku i w małżeństwie trwają od ponad 50 lat. Jadwiga i Wiesław Urbańscy z Kierszka odebrali w piątek (6 listopada) medale, które w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczył burmistrz Kazimierz Jańczuk.

Mamy kolejnych złotych jubilatów. W piątek (6 listopada) 50. rocznicę ślubu świętowali Jadwiga i Wiesław Urbańscy z Kierszka. Podczas kameralnej uroczystości, która odbyła się w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, jubilaci odebrali z rąk burmistrza Kazimierza Jańczuka i Eleonory Woźniak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, pamiątkowe medale, list gratulacyjny, kwiaty i upominkowy kosz.


 Z Muranowa do Kierszka

Jadwiga i Wiesław Urbańscy w latach 60. mieszkali na sąsiednich podwórkach warszawskiego Muranowa, tam też – w osiedlowym klubie – poznali się i pokochali. Na dobre i na złe są razem od 1969 r., kiedy to stanęli na ślubnym kobiercu. Przez kolejne lata mieszkali w Warszawie, a w 1980 r. przeprowadzili się do naszej gminy.

Pan Wiesław był prawdziwym obieżyświatem – jako nawigator lotniczy przez 20 lat przemierzył ponad milion kilometrów, a wcześniej przez kilka lat pływał na statkach rybackich. – Z perspektywy żony nie był to dobry zawód – przyznaje z uśmiechem.

Jednak dzięki umiejętnościom kompromisu i wyrozumiałości ze strony obojga, małżeństwo uważają za bardzo udane i – nawet mając taką możliwość – niczego by w nim nie zmienili. Wspólnie wychowali syna i córkę. Mają też dwoje wnucząt.

Autor: Grzegorz Żurawski

2020-11-06

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer