Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Rolniku, spisz się i wygraj nagrody

Spis rolny jest obowiązkiem i każdy użytkownik gospodarstwa rolnego musi się z niego wywiązać. Warto to zrobić tym bardziej, że przy okazji można wziąć udział w licznych konkursach z bardzo atrakcyjnymi nagrodami.

Pierwsza szansa na wygraną pojawia się po zakończeniu internetowego samospisu dostępnego na stronie Powszechnego Spisu Rolnego 2020 (link otwiera się w nowym oknie). Gdy formularz spisowy zostanie wypełniony, aplikacja zapyta o chęć udziału w loterii. Jeśli rolnik się na to zdecyduje, otrzyma unikatowy kod potwierdzający samospis. Kod należy zarejestrować w trakcie trwania akcji (1.10.2020–22.11.2020 r.) na stronie loterii (link otwiera się w nowym oknie). Potem zostaje już tylko śledzić transmisje online w mediach społecznościowych GUS z losowań i liczyć na szczęśliwy traf.


Nagrody dla najszybszych

Do rolników z terenu województwa mazowieckiego skierowana jest też akcja „Najszybsi w PSR każdego dnia”. Codziennie nagrodzonych zostanie 50 pierwszych osób, które w dniu zakończenia wypełniania formularza Powszechnego Spisu Rolnego przyślą jak najszybciej zgłoszenie do udziału w akcji. Jest to niezwykle proste i szybkie. Wystarczy wpisać nr gospodarstwa z ankiety samospisu i adres do wysyłki nagrody na stronie akcji „Najszybsi w PSR każdego dnia” (link otwiera się w nowym oknie)Akcja będzie trwać od 10 listopada do końca miesiąca.


Nagrody dla gmin

Dzięki spisowi rolnemu wygrywać mogą też mazowieckie samorządy. W konkursie prezesa Głównego Urzędu Statystycznego gminy, które wykażą się najwyższym odsetkiem osób spisanych w samospisie internetowym, otrzymają atrakcyjne zestawy sprzętu informatycznego. Wojewódzkie Biuro Spisowe w Warszawie przekaże zwycięzcom również nagrody przeznaczone dla gminnych szkół i przedszkoli.


Konkurs filmowy

Zapraszamy też do konkursu otwartego dla każdego bez względu na wiek i miejsce zamieszkania – nie trzeba być rolnikiem, ani mieszkać na wsi. Wystarczy wziąć swój telefon, nagrać krótki, maksymalnie 1-minutowy film i odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego liczy się rolnictwo?”. Najlepsza praca zostanie wyemitowana w TVP3 Warszawa, a jego twórca otrzyma atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 listopada. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Warszawie (link otwiera się w nowym oknie)

Autor: GUS

2020-11-10

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer