Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Rotacyjny tryb pracy zdalnej w urzędzie

Od czwartku (5 listopada) Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna działa w zmienionym trybie. Jego pracownicy rotacyjnie wykonują swoje obowiązki – zdalnie i stacjonarnie. Dzięki temu jest zachowana ciągłość pracy magistratu, a interesanci na bieżąco mogą załatwiać niezbędne sprawy.

Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna zostały wprowadzone w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem oraz wejściem w życie rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie m.in. pracy zdalnej w urzędach.


Zdalnie i stacjonarnie

Od czwartku (5 listopada) w konstancińskim urzędzie obowiązuje rotacyjny tryb pracy – część urzędników pracuje stacjonarnie jednego dnia, a druga część – następnego. Kiedy pracowników nie ma w ratuszu, wykonują swoje obowiązki zdalnie w domach. Wszystko po to, by nie dopuścić do przypadku zakażenia koronawirusem na terenie magistratu oraz zachować ciągłość pracy urzędu i obsługi interesantów. W UMiG stosowane są także wszelkie środki ostrożności: urzędnicy noszą maseczki i zachowują bezpieczny dystans od siebie. Zapewnione są także środki do dezynfekcji.


Jak załatwić sprawę?

Interesanci mogą załatwić swoje sprawy na kilka sposobów:

  • osobiście, ale WYŁĄCZNIE po wcześniejszym umówieniu terminu wizyty – można to zrobić telefonicznie pod nr.: 22 484 23 05, 22 484 23 06 lub 22 484 23 07 lub mailowo (kancelaria@konstancinjeziorna.pl). Przypominamy, że obsługa mieszkańców odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–15.00
  • korzystając ze skrzynki podawczej znajdującej się w holu UMiG (wejście od ul. Kolejowej), do której interesanci mogą wrzucać wszelką korespondencję (dokumenty powinny być w zamkniętej kopercie zaadresowanej na: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna).

    Uwaga!
    Osoby, które chcą otrzymać potwierdzenie ich złożenia, proszone są o dołączenie do dokumentów takiej informacji. Należy w niej określić preferowaną formę potwierdzenia: telefoniczną, elektroniczną lub pisemną.

    Ważne! Wniosek o wydanie dowodu osobistego lub dokumenty dot. spraw meldunkowych i działalności gospodarczej należy składać osobiście w Biurze Obsługi Mieszkańca, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu wizyty.


Burmistrz i zastępcy nie przyjmują interesantów

Do odwołania zawieszone jest także przyjmowanie interesantów przez burmistrza i jego zastępców. Kontakt z nimi możliwy jest wyłącznie drogą telefoniczną (22 484 23 10) lub elektroniczną (e-mail: sekretariat@konstancinjeziorna.pl).


Zasady bezpieczeństwa

Przypominamy! Interesanci do ratusza wchodzą pojedynczo, wejściem od ul. Kolejowej. Na terenie urzędu należy pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa: zasłanianiu nosa i ust, dezynfekcji dłoni oraz zachowaniu dystansu społecznego.


Do pobrania

Autor: Agnieszka Jarzebska-Isio

2020-11-06

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer