Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Spotkanie z bajką w Hugonówce

Grupa wolontariuszy projektu „Bajka wizytówką miasta i gminy Konstancin-Jeziorna” oraz Konstanciński Dom Kultury zapraszają dzieci i dorosłych w sobotę (17 października) na „Spotkanie z bajką”. Widzimy się o godz. 18.00 w Hugonówce przy ul. Mostowej 15.

Rodzinne spotkanie będzie doskonałą okazją nie tylko do twórczej zabawy dla dzieci i dorosłych, lecz także przybliży ważną rolę, jaką bajki mogą odgrywać w wychowaniu i edukacji. Bajka może bowiem służyć zarówno dzieciom, jak i dorosłym do lepszego poznania i zrozumienia siebie, naszych relacji z innymi, dążeń oraz pragnień. Ilustracją tego, jakie uzdrawiające działanie mogą mieć dla dorosłych bajkowe opowieści, będzie bajka opowiedziana na żywo specjalnie dla uczestników wydarzenia. Każdy będzie mógł się dowiedzieć jaki jest jego bajkowy archetyp. 

Grupa wolontariuszy projektu „Bajka wizytówką miasta i gminy Konstancin-Jeziorna” opowie również o tym, co bajkowego dzieje się w naszej miejscowości, jakie są pomysły na rozwijanie bajkowej inicjatywy. Specjalnie dla dzieci zostanie przygotowany bajkowy warsztat plastyczny. Główną ideą projektu jest to, aby miasto i gmina Konstancin-Jeziorna stały się polską stolicą bajek, bajarzy, opowiadaczy. Bajki o Konstancinie są tworzone na żywo, kreatywnie, w oparciu o miejsce i historię. Wstęp wolny, obowiązuje reżim sanitarny. 


O projekcie „Bajka wizytówką miasta i gminy Konstancin-Jeziorna”

Główną ideą projektu jest to, aby miasto i gmina Konstancin-Jeziorna stały się polską stolicą bajek, bajarzy, opowiadaczy. Bajki o Konstancinie są tworzone na żywo, kreatywnie, w oparciu o miejsce i historię. Są inspirowane tradycją opowiadania i kulturą oralną. Bajkowy pomysł już na samym początku zdobył wielu sympatyków, którzy chętnie zaangażowali się w jego rozwój: aktywnie zgłaszali na forach i na Facebooku propozycje tematów do bajek, a także imiona bajkowych bohaterów. Grupa najbardziej zaangażowanych wolontariuszy wspólnie przez rok napisała, a następnie sfilmowała 12 autorskich opowieści o Konstancinie, z bajkowymi bohaterami. Efekty pracy mieszkańców można oglądać m.in. na stronie gminy (w zakładce Kultura) oraz na Facebooku (profilu Królestwa Bajek).   

Projekt rozrasta się i nabiera tempa. Z każdym miesiącem skupia wokół siebie nowe osoby. Bajkowi bohaterowie nabrali realnych kształtów i kolorów w postaci specjalnie przygotowanych zabawek. Król-Dąb i Królowa-Dąb Konstancja zamieszkali w zabytkowej Willi Gryf w Bibliotece. Córka Króla i Królowej – Konstantynka rozgościła się w Konstancińskim Domu Kultury. W Szkole Publicznej nr 5 w Konstancinie-Jeziornie rezyduje Skrzat Dębowy. Takie zaistnienie bohaterów bajek w przestrzeni miejskiej jest kolejnym etapem inspirowania mieszkańców miasta. O bajkowych bohaterach piszą konstancińskie profile na Facebooku. Pojawiły się już nawet pomysły na bajkową grę i quizy dla młodych odbiorców. Zainteresowanie ludzi otwiera kolejne nowe możliwości, a zaangażowanie i wiedza wolontariuszy sprawiają, że lokalna społeczność w kreatywny sposób przypomina sobie o ważnych wartościach.


Spotkanie z bajką w  Konstancińskim Domu Kultury
sobota, 17 października, godz. 18.00
sala widowiskowa KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15, wstęp:
 wolny, 
obowiązuje reżim sanitarny

Autor: Grzegorz Traczyk, KDK

2020-10-15

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer