Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Superkoderzy w „piątce”

Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 5 w Konstancinie-Jeziornie realizuje program edukacyjny #SuperKoderzy. Od nowego roku szkolnego 27 uczniów z klas 4–6 uczestniczy w zajęciach rozwijających m.in. kreatywność i umiejętność logicznego myślenia. A to wszystko dzięki grantowi pozyskanemu z Fundacji Orange.

Konstancińska „piątka” znalazła się w gronie 140 placówek, w których realizowany jest program edukacyjny #SuperKoderzy. Pozyskany przez szkołę grant w wysokości 2,5 tys. zł pozwolił na zakup niezbędnego sprzętu do prowadzenia zajęć z podstaw programowania oraz robotyki, w tym specjalnych robotów mBotów. 


Logiczne myślenie

Dzięki temu od końca września 27 uczniów z klas 4–6 ma możliwość rozwijania swojej kreatywności oraz umiejętności logicznego myślenia. Dzieci dowiadują się również, że nowe technologie, to nie tylko rozrywka i gry, lecz także możliwość zdobywania umiejętności, które będą bardzo przydatne w przyszłości. 


Do końca roku

Zajęcia prowadzą Agnieszka Halicka oraz Anna Szulc, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 5. Program realizowany będzie do końca roku szkolnego.

Autor: Agnieszka Jarzębska-Isio

2020-10-15

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer