Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Tysiące chryzantem zdobi miasto

Dwa tysiące chryzantem zdobi konstancińskie ulice i miejsca pamięci. To kwiaty, które od lokalnych producentów, w ramach rządowej pomocy, wykupiło biuro powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Górze Kalwarii, a następnie przekazało Urzędowi Miasta i Gminy.

Przedsiębiorcy, którzy nie sprzedali swojego towaru przez decyzję rządu o zamknięciu cmentarzy od 31 października do 2 listopada, otrzymali wsparcie od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.


Dobra współpraca

Jej biuro powiatowe w Górze Kalwarii, na wniosek producentów kwiatów z terenu naszej gminy, wykupiło od nich 2 tys. doniczek z chryzantemami. Było to możliwe dzięki współpracy ARiMR z konstancińskim samorządem, który zadeklarował chęć przyjęcia wszystkich kwiatów do udekorowania przestrzeni publicznej.


Zdobią pomniki i park

Chryzantemy niesprzedane podczas Wszystkich Świętych zdobią teraz m.in. rondo im. Jana Pawła II, Park Zdrojowy oraz miejsca pamięci narodowej i cmentarze.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-11-13

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer