Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Uwaga seniorzy! Oszuści grasują!

Było „na wnuczka” i „na policjanta”. Teraz oszuści znaleźli kolejny sposób na wyłudzanie pieniędzy od osób starszych i podszywają się pod pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie. Apelujemy o czujność i ostrożność.

Złodzieje nie mają żadnych skrupułów i znaleźli nową metodę okradania starszych osób. Wykorzystują do tego trudną sytuację związaną z trwającą pandemią koronawirusa i ogólnopolską akcję „#WspierajSeniora”. 


Apelujemy o czujność i ostrożność

Tym razem przestępcy podszywają się pod pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie. – Docierają do nas takie niepokojące informacje – przyznaje Małgorzata Maliszewska, podinspektor w Wydziale Administracji i Kadr Ośrodka Pomocy Społecznej. – Dlatego apelujemy do seniorów o czujność i ostrożność w kontaktach z obcymi.


Wyłącznie telefonicznie

Jednocześnie konstanciński OPS przypomina: senior 70+ sam musi zgłosić potrzebę pomocy np. w zakupie artykułów spożywczych czy leków. Może to zrobić wyłącznie telefonicznie – dzwoniąc pod numer ogólnopolskiej infolinii: 22 505 11 11 lub bezpośrednio do Ośrodka Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie pod nr: 22 756 34 84.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-11-05

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer