Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Złota medalistka ze Słomczyna

Wielki sukces zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zryw” w Słomczynie. Wiktoria Dąbrowska w zawodach wrotkarskich, które odbyły się we włoskiej L’Aquili, zdobyła 4 złote medale. W swojej kategorii wiekowej była bezkonkurencyjna. Gratulujemy!

Wiktoria Dąbrowska jest uczennicą klasy VIII Szkoły Podstawowej w Słomczynie i zawodniczką tamtejszego UKS „Zryw”. Konstancinianka w dniach 3–4 października, jako członek polskiej reprezentacji, wzięła udział w torowych zawodach wrotkarskich Internazionali d’Italia Open.

Ciężka rywalizacja

Dwudniowy turniej rozgrywał się w miejscowości L’Aquili. Dla większości polskich zawodników był to pierwszy kontakt z włoskimi rywalami. Warto zaznaczyć, że gospodarze dominują w europejskiej jeździe szybkiej na rolkach. Zawody były mocno obsadzone w młodszych kategoriach, nie zabrakło również czołowych seniorów i seniorek – mistrzów świata oraz Europy włącznie.

Cztery złote medale

Dlatego tak bardzo cieszy sukces zawodniczki UKS „Zryw” Słomczyn. Wiktoria Dąbrowska zaprezentowała się z jak najlepszej strony – w swojej kategorii wiekowej zdobyła komplet medali. Złoto wywalczyła na dystansach: 200 300, 1000 i 3000 metrów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Autor: Agnieszka Jarzębska-Isio