Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

100. rocznica Bitwy Warszawskiej

W najbliższą sobotę (15 sierpnia) oddamy hołd bohaterom wydarzeń sprzed 100 lat. W rocznicę Bitwy Warszawskiej, w dniu Święta Wojska Polskiego, władze gminy Konstancin-Jeziorna złożą kwiaty w miejscach pamięci. W niedzielę (16 sierpnia) zapraszamy z kolei na koncert patriotyczny w wykonaniu zespołu RP Quartet.

Bitwa Warszawska z 1920 roku zaliczana jest do jednej z decydujących bitew w dziejach świata. Według wielu historyków, miała ona bardzo duże znaczenie dla Europy i Polski, która dzięki odniesionemu zwycięstwu uchroniła swoją niepodległość i przeszkodziła bolszewizmowi w jego ekspansji na zachód.


Złożenie kwiatów

W najbliższą sobotę (15 sierpnia), w rocznicę tamtych wydarzeń, władze i mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna oddadzą hołd bohaterom sprzed 100 lat. Tego dnia m.in. przedstawiciele samorządu oraz harcerze złożą kwiaty i zapalą znicze w miejscach pamięci:

  • o godz. 9.00 przed krzyżem upamiętniającym rocznicę zwycięstwa oręża polskiego w 1920 r. (os. Mirków, skwer im. Rodziny Natansonów);
  • o godz. 10.00 przed Pomnikiem Obrońców Ojczyzny w Jeziornie (ul. Warszawska 23). 


Koncert patriotyczny

Dopełnieniem tej uroczystości będzie niedzielny (16 sierpnia) koncert patriotyczny. W altanie przy Konstancińskim Domu Kultury (ul. Mostowa 15) wystąpi zespół RP Quartet. Początek o godz. 17.00. Wstęp wolny. Zapraszamy. Uwaga! Obowiązuje reżim sanitarny (regulamin do pobrania TUTAJ). 

Autor: Patryk Siepsiak

2020-08-12

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer