Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

81. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września władze gminy Konstancin-Jeziorna oddadzą hołd ofiarom i bohaterom II wojny światowej. Uroczystości rocznicowe, ze względu na pandemię koronawirusa, ograniczą się wyłącznie do złożenia przez delegacje kwiatów na cmentarzu w Skolimowie.

II wojna światowa to bolesna karta historii Polski, zapisana cierpieniem i krwią. 1 września (wtorek), w 81. rocznicę wybuchu największego konfliktu zbrojnego w dziejach świata, Konstancin-Jeziorna odda hołd jego ofiarom i bohaterom. 


Złożenie kwiatów

Niestety, w tym roku uroczystości – ze względu na niewygasającą pandemię COVID-19 – będą wyglądać zupełnie inaczej niż w poprzednich latach. Nie będzie nabożeństwa na cmentarzu w Skolimowie. O godz. 16.00 nastąpi tam jedynie złożenie przez delegacje kwiatów, na kwaterze żołnierzy poległych za ojczyznę w 1939 r. W symbolicznej uroczystości udział wezmą m.in. władze samorządowe, przedstawiciele kombatantów i harcerze.

Autor: Patryk Siepsiak

2020-09-01

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer